Dünyaca ünlü yatırımcılardan olan ve Value Partners şirketinin kurucusu Bill Miller, kripto paraları sevdiğini çünkü borsa ile ilişkili olmadığını açıkladı. 2017 yılında Bitcoin ve diğer kripto paralara 1 milyar dolara yakın yatırım yaptığını fakat bir boğa veya ayı olmadığını belirtti. Bill Miller bu varlıklara yatırım yapmış, para kazanmış fakat fiyatlar da düşerken borsadan çıkması bilen bir yatırımcı.

Bitcoin’in Korelasyon İlişkisi

Kripto paraları bir teknolojik deney olarak gören Miller, bu varlıklara dikkat edilmesi gerektiğini ve geleneksel yatırımcıların bu varlıkları yokmuş gibi davranmaması noktasında da tavsiye veriyor. Yaptığı açıklamalar topluluklarda olumlu karşılandı çünkü Miller objektif yorumları ile kripto paraları değerlendirdi. Miller korelasyon noktasında da önemli açıklamalarda bulundu.

Korelasyon, istatistikte iki rassal değişken arasındaki doğrusal ilişkinin yönünü ve gücünü belirtir. Miller gibi bazı uzmanlar kripto paralar ile teknoloji arasında bir korelasyon olduğunu düşünüyor. Yine Bitcoin ile kripto borsaları arasında da benzer bir ilişki söz konusu. Bitcoin’de başlayan bir yıkım tüm borsayı etkileyebiliyor. Bu sebeple de kırılgan bir varlık olma sıfatından hala daha çıkabilmiş değiller.

Yukarıda bahsettiğimiz iddialar sebebiyle ralli söylentisinin bir altcoinden başlaması çok olası gözükmüyor. Bitcoin hala daha tüm borsa ve diğer altcoinler üzerinde oldukça etkili. Bu teknolojinin atası olduğu için de bu durum uzun süre daha devam edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here