Japonya’nın kripto para borsalarından olan Taotao, (eski adıyla BitARG) Mayıs ayında kripto para ticaretine tekrardan başlayacağını açıkladı. Bu borsanın haberimize konu olmasının sebebi ise şirketin hisse senetlerinin %40’ının Yahoo şirketine ait olması. Borsanın Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ripple ticareti yapması bekleniyor. Bu varlıkların satışlarının yanı sıra marj ticaretinin de yapılacağı açıklandı. Japonya’da marj ticaretine gösterilen ilgi ise giderek artmakta.

Borsa ticarete Mayıs ayında başlayacak olsa da, yatırımcılar borsada hesap oluşturarak promosyon programına katılabiliyor. Yahoo şirketi ise Mart 2018 yılında kripto para sektörüne gireceğinin sinyallerini vermişti. YJFX şirketi aracılığıyla borsanın hisse senetlerini alan Yahoo’nun bu kağıtlara 20 milyon dolar para ödediği iddia edilmişti.

Taotao borsası Japonya’da kripto para ticareti yapabilmek için yasal onay almıştı. İnternet sektörünün en önemli firmalarından birisinin kripto sektörüne girmesi ise gayet olumlu bir haber. Yahoo’nun bu borsa ile birlikte Asya piyasası üzerindeki hakimiyetini arttırması bekleniyor. Şirket uzun süredir bir hamle yapamaması sebebiyle eleştirilmişti.

Japonya kripto para borsalarına karşı olumlu tutuma sahip ülkelerin başında geliyor. 2017 yılında lisanslı borsacılığın başladığı ülkede lisans verilerek hırsızlık ve saldırıların önüne geçilmeye çalışıldı. Büyük oranda bunların önüne geçilse de ülkede 2018 yılında Coincheck borsası yarım milyar dolar değerinde bir kayıp yaşadı. Ülke bu skandaldan sonra tavrını sertleştirdi ve ülkede ticaret yapabilmek için lisans almak artık zorunlu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here