Yahoo Japan, Tokyo merkezli kripto para borsası BitARG’ın %40 hissesini satın aldı. Bu satın alımla beraber kripto para sektörüne de el atan Yahoo, eski günlerine dönmek istiyor.

Tokyo merkezli BitARG kripto para borsası, geçtiğimiz günlerde şirket hisselerinin bir kısmının Yahoo’nun daha aşağı kuruluşlarından birine satılacağını duyurmuştu. %40 hissesi ‘Yahoo Japan’ göre satın alınan borsa, Yahoo’nun “servis operasyonu ve emniyet uzmanlığı” konusundaki yetenekleri bir uçtan bir uca eskisinden fazla daha enerjik olmayı hedefliyor. 

BitARG ve Yahoo, anlaşmanın finansal detaylarıyla ilgili bir açıklamada bulunmadı; oysa satış işlemini yakından takip eden ‘isimsiz’ bir birey, satmak bedelinin 18,6 ile 27,9 milyon dolar arasında olduğunu iddia etti. Epeyce yüksek olduğunu düşündüğümüz bu tutar, şirketin sadece %40 hissesi için ödendi. Bu satın alımla beraber blockchain dünyasına resmi olarak giren Yahoo, eski günlerine dönmeye çalışıyor olabilir. 

Peşin Para desteği temin etmek amacıyla hisselerini satan tek kripto para borsası BitARG yok. Geçtiğimiz günlerde Monex Group, Coincheck hisselerinin tamamını 34 milyon dolara satın aldığını duyurmuştu. 2018’in başlarında 530 milyon dolarlık soyguna uğrayan Coincheck, geçirdiği engebeli günlerin gerisinde tekrar ayağa kalkmayı umuyor.

Kripto para piyasalarının durulduğu bu dönemde, borsalar peşin para sıkıntısı çekiyor olabilir. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Sizce kripto para borsalarının ayakta kalması için yapılan bu yatırımların devamı kazanç mi?

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/computing/yahoo-japan-invests-in-bitarg-cryptocurrency-exchange/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here