Ripple (XRP)’de ki yükseliş devam ediyor. Kripto pazarında genel bir düşüş yaşansa da XRP değerini arttırmaya devam ediyor. Çarşamba günü yaşanan felaketten en az etkilenen kripto paralardan olan XRP, toparlanmakla kalmadı yükselişe bile geçmiş durumda. Dünden bu yana %8’lik bir değer artışı sağlayan XRP, felaketten sonra değeri 0,46 dolara düşse de şuanda 0,51 dolardan işlem görüyor.

Ethereum’u koltuğundan eden XRP, arada ki pazar hacmini 2 milyar dolara çıkarmış durumda. Diğer kripto paralarda da yükseliş devam etse de XRP’de ki yükseliş birçok uzmanı da düşündürüyor. Bazıları düşük alım fırsatı oluşması sebebiyle balina dalgası olduğunu söylese de bazı uzmanlar XRP’nin sektörde ki hakimiyetini arttıracağı görüşünü bildiriyor.

Bitcoin Cash felaketinden sonra yaşanan pazarda ki daralma devam ederken bazı analistler Bitcoin’in fiyatının 1,500 dolara kadar düşeceğini söyledi. Bu düşüş mevcut piyasanın %70’inin yok olması demek. Bahsedilen bu oran çok yüksek olsa da geçen yıldan bu yana %60’lık değer kaybı olduğunu düşünürsek aslında çok absürt bir fikir de değil.

Ethereum’da ki dalgalanma devam ederken pazar hacmi 18 milyar dolarda takılmış durumda.

CoinShares’in kurucusu Meltem Demirörs ise piyasanın bu hafta ki düşüşünün ve oynaklığının sebebinin “masadan para almak” olduğunu açıklamıştı. Dün ki haberimizde de Demirörs’ün görüşlerine yer vermiştik.

Diğer yandan, Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden Craig Wright ise agresifliğini sürdürüyor. Yıkılan bir binanın videosunu Tweet atan Craig, pazarda ki tehlikenin daha da büyüyeceğini ima ediyor. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ise Wright’ın kripto para pazarında ki en büyük dolandırıcı olduğunu açıkladı.

Bitcoin Cash savaşları devam ederken güvenilir analistlerin fiyatların daha da düşeceğini açıklaması ise toparlanma sürecinin uzamasına sebep oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here