Monero (XMR) Kanatlarını Açtı

0
207

(XMR) Monero’nun sabah saatlerinde Piyasa değerini 3,6 milyar dolara kadar yükseldi.

Monero bu sabah 2 saat gibi kısa bir sürede tam %15 yükseldi

 

 

Piyasa değerini 7 günde 1 milyar dolar yükseltti

Monero bu hafta 1 milyar dolar kazanarak 2.66 milyar dolarlık piyasa değerini 3,6 milyar dolara çıkarttı. Fiyatı 167.78 Dolar dan 233 Dolar’a kadar yükseldi.

En büyük kripto para birimleri arasında IOTA’dan sonra 11.sırada yer alan monero (XMR) sabah saatlerinde yatırımcılarının yüzünü güldürerek %15 yükseldi 190 Dolar seviyesinden 233 Dolar’a kadar yükseldi ve günün en çok kazandıran kripto paralarından birisi oldu.

Kripto para birimi, geçtiğimiz aydan vazgeçtiği kapitalizasyonu neredeyse tamamen iyileştirdi; fiyat 21 Mart tarihinde 233,53 $ ‘a yükseldi ve piyasa değeri 3.732 milyar $ oldu. 22 Mart tarihinden 6 Nisana kadar olan kademeli düşüşün ardından 160 Dolar seviyesinden tekrardan yükselmeye başladı ve bu sabah tekrardan 230 Dolar seviyesine ulaştı.

Fiyat geçen yıl olduğu gibi 40 $ ila 50 $ aralığının üstünde kalıyor. XMR, bitcoin de dahil olmak üzere yükselme trendine giren bir dizi kripto paralar arasında.

Bitcoin, 17 Nisan’da 7,850 dolara düştükten sonra son 24 saat içinde 8.100 dolara yükseldi.

Hard fork Gelişimi Getiriyor

Monero,  6 Nisan’da  Hard fork’u aktif hale getirerek bir dizi yeni güncellemeyi hayata geçirdi. Bununla birlikte, belirli bir XMR güncellemesi, ağı iki rakip zincire bölmekle tehdit ediyor.

Bu yılın başlarında Monero , Madencilik donanım imalatçılarının XMR uyumlu Uygulamaya Özel Entegre Devre (ASIC) madencilerini geliştirmelerini önlemek için düzenli aralıklarla Cryptonight (PoW) madenciliği algoritması örneğini güncelleme niyetinde olduuklarını  açıkladı . Bu cihazlar, madenciliğin merkezsizleştirilmesine ve ağın sağlığını tehdit etmesine neden olur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here