Thunes, gelişmekte olan pazarlara odaklanan sınır ötesi ödeme ağı olan TransferTo’nun yeni adıdır. TransferTo, işletmelere daha iyi hizmet verebilmek adına blok zinciri ile çalışan bir sistem kurmuş ve projede blok zinciri projesi olan Stellar ile ortaklık kurmuştu.

Ortaklık Kuruldu

Dünyanın en önemli ödeme devlerinden Western Union, müşterilerine küresel çapta para aktarmak için Thunes ile ortaklık kurduğunu açıkladı. 21 Mart’ta resmi bir basın bülteni ile duyurulan bu haber, Thunes tarafından da onaylandı. Western Union şirketinin yaptığı basın açıklamasına göre, Thunes ile yapılan ortaklık WU’nun hizmet verdiği işletmelerin işini kolaylaştıracak. Mobil cüzdanlara para transferi yapmak isteyen kullanıcılar ile WU’nun müşterisi olan işletmeler arasında bağ kurulacak.

Western Union, bu genişletilmiş proje ile birlikte geleneksel finans servisi sağlayıcıları tarafından desteklenmeyen her kurumun işini kolaylaştırmayı hedefliyor. Şirket uzun süredir blok zinciri teknolojisine karşı ilgisi olduğunu belirtiyordu. WU Global Transfer Başkanı ise kripto para birimlerinin muhteşem değiş tokuş aracı olduğunu ve bunların piyasalar için önemli olduğunu belirtmişti.

Şirket aynı zamanda Ripple’ın sunduğu çözümleri de inceliyor. Ripple’ın blok zinciri ile çalışan ödeme sistemlerinin maliyetleri ve zaman verimliliği test ediliyor. Stellar ise 6 uluslararası banka ile kısa süre önce ortak bir proje imzaladığını duyurmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here