Bir crypto coin borsa şirketinde aktif görev yapan Mati Greenspan isimli analist, Bitcoin’in 2018 başından bu yana değer kaybetme durumunu yorumladı. Ona göre Wall Street, Bitcoin’e önemli bir ölçüde fon akışı sağlayacak.

Gezegenimizi kasıp kavuran kripto para konusu, en başından bu yana bir çok  devletin kontrol etme eğiliminde olduğu fakat çaresiz  kaldıkları bir konu. Bir çok ekonomist kripto para birimlerinin, standart banknotların dijitalleşmesi yolunda önemli bir devrim olduğunu söylüyor. Yani koinler, birer yatırım aracı olmaktan çok, ileride birer takas aracı olabilirler. Bitcoin ise en değerli kripto para birimi olarak 2018 başından bu yana değer kaybetmeye devam ediyor.

Etoro isimli takas (borsa) şirketinin finansal teknoloji analistlerinden olan Mati Greenspan isimli analist, Bitcoin’in kaderini değiştirecek bir planın çok yakında uygulanacağını söyledi. Bitcoin’in daha önceki yıllarda da böylesine büyük değer kayıpları yaşadığını belirten Greenspan, 2013’te yaşanan %70’lik değer kaybı örneğini verdi. Ona  göre Bitcoin toparlanacak ve yakın zamanda değeri artmaya başlayacak.

Greespan, bu konudaki en önemli muhtemel etmenin de Wall Street borsası olduğunu söylüyor. Kendisine göre Wall Street, rahatlıkla nakde çevirilebilen yatırım araçlarının kullanımında Bitcoin’e destek sunacak. Yani önemli ölçüde likidite desteği söz konusu olacak.

Uzmana göre Wall Street, Bitcoin oyununa katılmaya çoktan hazır olduğunu, hatta bunu “Onlar biz konuşurken köprüleri çoktan inşa ettiler. Boğa ya da ayı dolu olup olmayacaklarını bilmiyoruz. Ancak önemli olan bu piyasaya yeni bir likidite katmaya hazır olmaları.” sözleriyle aktarıyor.

Bitcoin’in daha önce yükselmesini ve büyük değer kayıplarından sonra daha uzun ve dik yamaçları aşmasını sağlayan şey de borsa şirketlerinin sayısındaki artıştı. Yatırımcılar, borsa sayısı arttıkça daha da güvenilir bir pazarda olduklarını anlamışlardı. Bitcoin gerçekten de yükselir ve eski günlerine döner mi bilinmez, ancak dünyanın en büyük borsası olan Wall Street’in desteğini alması önemli.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here