Kanada’dan bugün itibariyle ilginç bir projenin haberi geldi. Kanada’da faaliyet gösteren bir finans kuruluşu olan VersaBank’a bağlı bir departman, kripto paraları depolamak için “dijital kasa” adı verilen bir projenin beta testinin tamamlandığını açıkladı.

Şubat ayında projeyi duyuran VersaVault, bu proje ile birlikte yeni yatırımcılar kazanmayı ve işlem hacmini arttırmayı hedefliyor. Projede kullanılan ürün, dünyanın her yerinden anlık olarak gelen kripto para birimlerini depoluyor ve bunlar bankanın güvencesi altında korunuyor.

VersaBank ve VersaVault şirketlerinin CEO’su David Taylor yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Dijital kasa projesine sektörün ihtiyacı olduğunu fark ettik. Projenin ana hatlarını tamamladıktan sonra uzmanlarımız uzun süre boyunca projenin üzerinde çalıştı. Bugün itibariyle Beta testler bitti ve beklediğimiz sonucun üzerinde bir performans gösterdi. Türünün ilk örneği olan bu hizmeti kısa zaman içerisinde ticari hale getireceğiz. VersaVault artık kripto para değişimi ve fon hizmeti sunmaya başlayacak.”

Bu proje ile birlikte VersaBank birçok yatırımcıyı çekmesi planlanıyor. Uzun süredir Avrupa’da genişlemek isteyen banka için bu proje biçilmiş kaftan. Dünya’nın bankası konumunda olan İsviçre’de de bankalar buna benzer projeler geliştirdiler. Kripto para birimleri şuanda depolanabiliyor. Yine Xpo isminde ki bir şirkette depolarda fiziksel depolama hizmeti veriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here