Kripto paralar konusunda verdiği yatırım tavsiyeleriyle ün yapan yatırımcı Ian Balina, gelenek haline getirdiği bir canlı yayını sırasında kripto para korsanlarının hedefi oldu. Ian’ın gözler önünde 2 milyon doları çalındı.

Kripto para yatırımcılığı, kişinin kendi finans uzmanı olduğu çağın başlangıcı olarak biliniyor. Mevcut ekonomik sistemlerle arasındaki farklardan dolayı birçok ekonomi uzmanı, kripto para konusuna uzakta kaldıkları için bir bilirkişi gözüyle değerlendirme yapamıyorlar. Ama bu işlerle uzun yıllardır ilgilenen kişiler, çağımızın yeni tür parasal teknoloji uzmanları oluyorlar. 

böylece kripto para yatırımı dünyasında adını duyduğumuz isimler, daha önce geleneksel idareli sistemi değerlendiren uzmanlardan öbür oluyor. İyi bir yatırımcı ya da kripto para analisti, tavsiyeleriyle milyonlarca insanı etkileyebiliyor. Ian Balina da bunlardan birisi. Fakat dijital olan her sistemin bir parçası olan emniyet problemleri, kripto paralar için de geçerli.

Ian Balina, YouTube üzerinden yaptığı kripto para yayınlarıyla isim yapmış bir yatırımcı. Kanalının 116 bin abonesi var ve Telegram grubunda ise 26 bin kişi bulunuyor. Ian, insanları bilgilendirmek adına kesintisiz yayın yapıyor. Ama bu yayınlardan birisinde, kripto para korsanlarının saldırısına maruz kaldığını anlayınca yayını anında sonlandırdı. 

Yayınlama sırasında birincil etapta saldırıyı ayrım edemeyen Ian, kesilen yayının gerisinde Telegram grubuna dönüş yaptı. Gerisinde Twitter üzerinden duruma tarafsızlık getirdi. Etherscan isimli kripto para cüzdanı uygulaması üzerinden kayıtlara bakan Ian, yayınlama esnasında 2 milyon dolarlık kripto parasının çalındığını görüyor.

Meşhur yatırımcının cüzdanındaki 20 milyon Necleus Bision, 2 milyon Pareto Network ve 1 milyon Loom isimli kripto paralar korsanlar kadar çalınıyor. Ian, korsanların bu cüzdana erişmek için kurtarma e-postası olarak seçtiği eski adresini kullandıklarını düşünüyor. 

Kripto para yatırımcılığı, parasal teknoloji, esas ekonomi ve para piyasası dıştan üst seviye güvelik bilgisi gerektiren bir alıştırma alanı. bu nedenle yatırımcılık gerçekleştirmek isteyen herkesin, öncesinde yeterli veri ve maharet donanımına sahip elde etmek için araştırma yapmaya ihtiyacı var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here