Ukrayna da Ether Wallet Kullanıcıları Hacklendi

Ethereum Yeniden Hacklendi Yüksek Miktarda ETH Çalındı

0
295

Ethereum, yeniden bir hack konusuyla gündemde yüksek miktarda Ethereum çalındı.

Bitcoin ve diğer sanal paralar Çarşamba günü düşüşteydi, bilgisayar korsanları dijital paralar için Ukrayna’yı hedef aldı. Yüksek miktarda Ethereum (ETH) çalındı. ETH daha önceden de bir çok defa hacklendi ve son olacak gibide gözükmüyor.

 

Bitcoin aksam saatlerinde 9.050 $ dolar seviyelerinde işlem görüyor. Diğer sanal parlar da gün boyu düşmeye devam etti.

Dünya’nın en büyük ikinci kripto para birimi ETH%10 düşerek 630,59$ oldu. En büyük üçüncü para birimi Ripple ise %13 azalarak 0,7690 $ seviyelerine geriledi.

Bir grup bilgisayar korsanı Çarşamba günü Ukrayna enerji bakanlığının web sayfasını hedef alıp hükümetten karşılığında bitcoin talep ettiler. Salı günü MyEtherWallet kullanıcılarından 150.000$ değerinde Ethereum çaldılar. Bu iki saldırı kripto bağlantılı internet sitelere yapılan saldırıların en sonuncusuydu.

Crypto Aware’e göre, bu yıl şimdiye kadar 670 milyon$ değerinde kripto para çalındı.

Bu sırada, kripto para yatırımlarında bir girişim sermayesi fonu olan, Andreessen Horowitz dijital paraların alım satımlarını gerçekleştirmek için bir sermaye yaratıyor. Şirket resmi duyurusunu henüz yapmamış olsa da, “kripto paralara yönelik yürütülen sermayeye” katılmaları için finans müdürlüğü ve yasal konsül için iş reklamları yayınlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here