Almanya’da ki en büyük ikinci borsa olan Stuttgart Borsası ile bankacılık endüstrisinin parlayan yıldızlarından SolarisBank ücretsiz kripto değişimi kurmak adına güçlerini birleştirme kararı aldılar.

Bu haber ise topluluğu ikiye bölmüş durumda. Topluluğun bir kısmı bu projeyi çok olumlu bulduğunu ve desteklediğini açıklarken diğer bir kısım ise desantralize edilmiş bir durumun kripto paraların doğasında olmadığını düşünüyor.

Sıfır Ücretli Kripto Değişimi

Stuttgart Borsası Mayıs ayında bu projenin temellerini atmıştı. Altyapı çalışmaları devam etse de projenin en erken 2019 yılının ilk çeyreğinde bitmesi planlanıyor. Alman finans devleri, projenin gerçekleşmesi için Finansal Teknoloji şirketi SolarisBank ile işbirliği yapmakta.

İki şirketin çabaları 2019 yılının ilk yarısında piyasaya sürülecek olan yeni kripto değişimi ile sonuçlanacak. SolarisBank’ın ise platformda ki görevi oldukça kritik.

Stuttgart Borsası 1860 yılında kurulmuş ve Avrupa’da ki en büyük ilk 9 borsa arasında. Borsa güvenilirlik ve güven açısından tamamen Stuttgart borsasının güvencesi altında.

SolarisBank CEO’su Roland Folz ise proje hakkında: “Güvenilir ve verimli ticaret platformu, hem fiyat hemde kripto alanında devrim niteliğinde olacak.”

Projenin ana hedefi ise kripto sektörü ile fiyat arasında ki uçurumu kapatmak. Alman düzenleyici kurumlar olan BaFin ve Bundesbank tarafından denetlenecek ve 100,000 Euro’ya kadar koruma sağlanacak.

Basın açıklamasına göre ise proje ile alakalı bir ICO platformu kurulacak. Bitcoin ve Ethereum içinde alım satım opsiyonlarının kullanılması planlanıyor. Bu projenin ise bir milat olması ve diğer borsalarında bununla rekabet etmesi için farklı uygulamalar yapacağını düşünüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here