Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili olumlu düşüncelere sahip isimlerin başında Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey yer alıyor. Kripto paralara verdiği destekle ön plana çıkan Dorsey aynı zamanda bir yatırımcı ve toplulukların yakın takip ettiği bir isim. Bitcoin, Lightning Network adı verilen sistemle birlikte sıfır ücretle transfer yapılabiliyor ve işlemler ışık hızında gerçekleşiyor. Dorsey bu teknolojinin en büyük savunucularından ve Twitter platformunu Blok zinciri teknolojisi ile geliştirmeyi de hedefliyor.

Her Hafta 10 Bin Dolar

Lightning Network sistemi özellikle bağış organizasyonlarında kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar diledikleri organizasyona bağışta bulunabiliyor. Bir Tweet’inde bu teknolojiyi “Mükemmel” olarak yorumlayan Dorsey benzer teknolojiyi kendi platformunda da kullanmaya hazırlanıyor.

Dorsey daha önce Kripto paraların en geç 20 yıl içerisinde İnternet’in tek küresel varlığı olacağını açıklamıştı. Bu fikrini ise Bitcoin’in geleneksel paralara oranla çok daha fazla avantaja sahip olmasına dayandırıyor. Kripto para yatırımlarının ne kadar olduğu bilinmese de bir röportajında her hafta 10 bin dolarlık Bitcoin ve türevlerini portföyüne kattığını açıklamıştı.

Yatırım noktasında da önemli tavsiyelerde bulunan Dorsey düşük fiyat ilkesi ile hareket ederek kripto paraların dip yaptığı seviyelerden alım yaptığını ve bunları satışa sunmadığını açıkladı. Dorsey’in kişisel serveti ise 5.6 milyar dolardan fazla. Bu sebeple uzun vadeli yatırımcı sınıfında yer alabilen Dorsey birçok kullanıcıya da bu fiyatlardan kripto para toplamasını tavsiye ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here