Hollanda menşeli bankacılık şirketi ING Group göre gerçekleştirilen araştırmaya tarafından, ülkemizde her iki kişiden biri kripto para sahibi olmayı düşünüyor.

26 Mart ve 6 Nisan tarihleri aralarında, içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu ABD, Birleşik Krallık, İspanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya ve Romanya gibi ülkeler arasında gerçekleştirilen araştırma oldukça acayip sonuçları gösteriyor.

Araştırma sonuçlarına tarafından Amerika’daki anket katılımcılarının yalnızca %8’i kripto paraya sahip. bununla birlikte %25’lik bir orandaki katılımcı gelecekte kripto para almayı planladığını açıklama etti. Avrupa’ya gelince %18 gibi bir oranla Türkiye en çok katılımı belirten ülke olurken, ülkemizde yer alan %45 oranındaki iştirakçi gelecekte kripto para yatırımı yapmayı planladığını söyledi. 

Bitcoin ve kripto paralara dair en fazla farkındalıksa %79 oranı ile Avusturalya iken, Avrupa’daki katılımcıların %66’sı, Amerika’daki katılımcıların yüzde %57’si ve Avusturya’daki katılımcıların %70’i kripto para birimlerine tanıdık olduklarını belirtti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here