Türk Telekom’dan kullanıcılara az daha bayram hediyesi gibi bir haber geldi ve upload hızlarında iyileştirmeye gidildiği açıklandı.

Ülkemizde büyüyen internet altyapıları ve yatırımlarla beraber internet hızlarında gözle görülür iyileştirmeler yaşanmakta. Maalesef yurdumuzun dört bir yanına benzer hızlara ulaşamasak da metropollerde ve şehir merkezlerinde nispeten süratli bir internete kavuştuğumuzu söyleyebiliriz. Kullanıcılar ise istenilen indirme hızlarına ulaşsalar da upload hızlarından daima şikayetçi olmuşlardır.

Daha önce TürkNet adlı internet sağlayıcısı, kendi altyapısında yer alan müşterilerine upload hızlarında sınırın kaldırıldığını açıklamıştı. Türk Telekom sınırsız bir şekilde upload hızı sunmasa da 1,0-1,5 Mbps’e varan bir iyileştirmeye gitti. Siz de Speedtest adlı siteye girerek kendi upload hızınızı yoklama edebilirsiniz.

Maalesef oysa Türk Telekom’un yaptığı bu iyileştirme tüm paket sahiplerini kapsamamakta. Türk Telekom’un ADSL2+ ve Fiber İnternet paketlerinde herhangi bir değişiklik yaşanmayacak. VDSL2 (Hipernet) paketlerinin 35 Mbps, 50 mbps ve 100 Mbps tarifelerinde ise upload hızlarında güncelleme yapıldı. Adil dilekçe kotasına aynı bir sistem ile 20 GB upload sonrası upload hızı eski haline dönecek. Yeni fatura dönemiyle beraber upload hızlarınız tekrardan artacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here