Türk bilgisayar bilimcisi ve Blockhain alanında en saygın Türkler arasında yer alan Emin Gün Sirer yeni bir kripto para geliştiriyor. Avalanche protokolü kullanarak çalışacak bir kripto para üzerinde çalıştıklarını söyleyen Emin Gün Sirer çok önemli açıklamalar yaptı.

Türk bilgisayar bilimci Prof. Dr. Emin Gün Sirer, kripto paraların geleceği hakkında çok önemli açıklamalar yaptı. Çalışma alanında zirvede yer alan ve tanınan isimlerden olan Emin Gün Sirer bir youtube kanalına özel açıklamalar yaptı. Üzerinde çalıştığı kripto para hakkında da açıklamalar yapan Türk bilgisayar bilimci Prof. Dr. Emin Gün Sirer, yaklaşık 1.5 saat boyunca sorulan sorulara yanıtlar verdi.

Saniyede On Binlerce İşlem Yapacak

Prof. Dr. Emin Gün Sirer Avalanche sistemine çok güvendiklerini ve çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Emin Gün Sirer Avalanche sisteminin çok hızlı olduğunu iddia etti. Öylesine önemli bir açıklama yaptı ki ‘Avalanche sistemine oranla kredi kartları bile çok yavaş kalacak.”

Elektrik harcamayan bir sistem üzerinde çalışıyoruz. Madencilik gibi bir olay yok, biz Bitcoin ve Ethereum’dan daha yukarıda bir oluşum olduğuna inanıyoruz. Ancak tam sistemi oturtmak için biraz daha çalışmak zorundayız. Kullanıcılara çok farklı hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Bunlar bir tanesi de akıllı sözleşme olacak.”

Çalışmaların devam ettiğini yineleyen Prof. Dr. Emin Gün Sirer Avalanche sisteminin başarıya ulaşacağından emin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here