Dünyanın en değerli 11. coini olan TRON (TRX), Çin’in en büyük arama motorlarından olan Baidu ile yeni bir ortaklık başlattı. Henüz imzalar atılmasa da güvenilir kaynaklar bu anlaşmanın kısa süre içinde imzalanacağını belirtiyor. 15 Ekim’de yayınlanan habere göre bu ortaklık bulut bilişim kaynakları üzerine değil ve tamamen blok zinciri ile alakalı.

Baidu Cloud ve TRON arasında görüşmeler uzun süre önce başlamıştı. Anlaşma Baidu’nun Cloud şirketi ile olduğu için herkes ilk başta bulut sistemi üzerine çalışma yapılacağını düşündü. Gelen bilgiler göre ise “blok zinciri ürünlerini kurmak, işletmek ve hata ayıklamak” üzerine bir ortaklık söz konusu.

Diğer yandan Baidu’nun temel bulut bilişim kaynaklarının da daha verimli kullanılması da projenin içerisine dahil.

Baidu firmasının “Blockchain Commercialization Super Partner Plan v1.0” olarak adlandırdığı bu proje kapsamında teknolojik keşif ve karşılıklı gelir paylaşımına odaklanarak bir blok zinciri ekosistemi inşa edilmesi planlanıyor.

Daha öncesinde ise Baidu şirketi, “Super Chain” adı verilen bir proje başlatmıştı. Şirket blok zinciri ile çok ilgili ve bu alanda birçok firma ile ortak hareket ediyor.

12 Ekim’de ise TRON CEO’su Justin Sun, attığı bir tweette bu anlaşmaya yönelik gizli bir mesajda vermişti. İlgili Tweet’de ise şu yazıyordu: “10 milyarlarca dolar değerinde bir dev ile ortaklık yapmak üzereyiz.”

Editör Yorumu

Çin ICO’lara izin vermemekle birlikte kripto paraya karşı sert bir tutuma sahip. Diğer yandan ülkede ki birçok şirket bu alanda çeşitli araştırma çalışmalarına milyonlarca dolar para harcıyor. Alibaba gibi bir perakende devi de kendi ağını kontrol etmek amacıyla blok zinciri teknolojisini kullanmak istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here