TRON’un CEO’su Justin Sun, kripto paralar ile ilgili takip edilmesi gereken açıklamalarda bulunan bir isim. Topluluklar tarafından da sevilen bir isim olan Sun, yaptığı açıklamada: “Bitcoin, Warren Buffet kuşağında olanların ilgisini çekmeyen veya hoşlanmadığı bir yatırım aracı. Yinede genç neslin takip etmesi gereken ve yatırım yapması gereken bir varlık.”

Yatırım Aracından Ziyade Teknoloji

Daralan piyasalar hakkında da konuşan Sun, şirketinin ayı piyasasından olumsuz etkilendiğini fakat önlemlerini çok öncesinde aldıklarını belirtti. BitTorrent platformunu da satın alan TRON ekibi iki platformu etkin olarak kullanarak piyasada ayakta kalmaya devam ediyor.

Yaptığı bir açıklama ise çok dikkat çekici: “Bitcoin iş fırsatlarından ziyade başarılı bir teknoloji.” Sun bu fikrini desteklemek için ise bu varlığın İnternet ve finansal anlamda yaptığı devrimi örnek gösterdi. Lightning Network hakkında da olumlu düşünen piyasa oyuncuları arasında yer alan başarılı CEO bu teknolojiyi örnek göstererek: “İnternet’in yeni dalgası ile karşı karşıyayız ve bunu sağlayacak olan Lightning Network olabilir.”

Warren Buffet’ın yanı sıra JPMorgan CEO’su Jamie Dimon’da bu varlıklara karşı sert tutum izliyordu. Bitcoin karşıtı bir kurum olan JPMorgan’ın kendi kripto parası olan JPM Coin’i çıkaracağını duyurması topluluklar tarafından şaşkınlıkla karşılanmıştı. Belki Buffet’ında fikirleri zamanla değişebilir.

Sun’un kripto parası TRX piyasadaki en değerli 9. kripto para. 1,5 milyar dolarlık piyasa hacmi ile takip edilmesi gereken varlıklar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz aydan bu yana değer kazanmasa da Sun ve ekibinin projeleri kayda değer.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here