TravelbyBit Milyonluk Yatırım Aldı

0
0

Avustralya merkezli bir kripto para şirketi olan Travelbybit, en büyük borsaların başında gelen Binance’de yüksek profilli bir yatırımcıdan 2,5 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

TravelbyBit Milyonluk Yatırım Aldı

Gelen bilgilere göre Binance’de yüksek profili olan bu kullanıcı beğendiği projelere yatırım yaparak hem projenin gelişmesini sağlıyor hemde projeye belirli oranda ortak oluyor. Kişinin yatırım yapma amacı ise kripto para ödeme terminal ağının daha da genişletilmesi için şirketin paraya ihtiyaç duyması.

Gelen haberde, şimdiye kadar TravelbyBit tarafından geliştirilen POS sistemi dünyanın tüm hava alanlarını kapsayan geniş çaplı bir proje. Hedeflenen amaç, para birimlerini dönüştürerek hava alanlarında yolculuk yapan kişilere kripto paraları tanıtmak.

Şirket yaptığı açıklamada: “Hava alanları birçok kişi tarafından hedeflenmeyen bir alan. Biz şirket olarak burada ki potansiyeli görerek projemizi başlattık. Ülkeleri gezen insanların yanlarında para bulundurmasının birçok riski var. Kripto paralar bu riski ortadan kaldırmanın yanı sıra dönüşüm komisyonları da içermiyor.”

Queensland merkezli şirket kripto para alanında POS hizmetleri noktasında adından sıkça söz ettiriyor. Aldığı yatırım ile birlikte terminalleri daha da geliştirerek daha fazla firmaya hizmet vermeyi hedefliyorlar.

Avustralya’nın en büyük hava alanlarından olan Brisbane hava limanı, dünyada perakende mağazalarında kripto para kabul eden ilk hava limanı olmuştu.

Yine Binance borsasının kendi jetonu olan ve ERC20 protokolunu benimseyen Binance Coin, TravelbyBit ürünleri tarafından da desteklenecek.

TravelbyBit CEO’su şu açıklamayı yaptı

“Birden fazla mola verdiğinizi veya sadece tek bir para birimine ihtiyaç duyduğunuzu düşünün. Geleneksel para birimleri bu konuda size seçenek sunamazlar. Biz ise müşterilerimize başarılı bir şekilde diledikleri noktada hizmet sunabiliyoruz.”

Ülkede ise bu tarz girişimler onay alması durumunda kolaylıkla destek görebiliyorlar. Queensland eyalet yetkilisi Kate Jones ise: “Turizm bizim bölgemiz için en önemli endüstrilerin başında geliyor. TravelbyBit sayesinde kripto para ödemeleri ile gelenlere kolaylıkla hizmet verebiliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here