Tether üzerinde ki kara bulutlar dağılmak bilmiyor. Çıktığı ilk günden bu yana tartışma konusu olan Tether, bu haberlere rağmen en değerli 10 coin arasında. Kara para konusunda birçok kişinin Tether ile ilgili şüpheleri bulunuyor.

Tether kısa süre önce Deltec Bank & Trust isimli finansal kuruluşla ortaklık imzalamıştı. Brezilya hükümeti ise bu kuruşun şüpheli işlemlerinin araştırılması için Bahama’dan ricada bulundu.

Brezilya’nın yerel gazetelerine göre Sao Paulo’da ki Federal Savcılık, yol yapımında yapılan usulsüzlük ile ilgili olarak Paulo Vieira de Souza’ın peşini bırakmıyor. Bu kişinin tüm finansal hareketlerini araştıran Savcılık, şuana kadar en büyük rüşvet skandalı olduğu tespit edilen bu işin peşini uzun süre bırakmamaya kararlı.

Soruşturma devam ederken paranın akıbeti ise araştırılmaya devam ediliyor. Bu para önce Panama merkezli bir off-shore şirketi olan Nantes Group’a aktarılmış. Paranın izinin bulunmasından sonra ise para Tether’in de bankacılık ortağı olan Deltec Bank’a aktarıldığından şüpheleniliyor.

Brezilyalı makamlar ise Bahama ülkesinden bu bankanın faaliyetlerini araştırmasını talep etti. Eğer Savcılığın düşündüğü gibi para bu bankaya ulaşmış ise Tether’in başı dertte. Bahama ve Panama gibi ülkelerde off-shore hesaplar çok olduğu için bu ülkelerde kara para aklama faaliyetleri sıklıkla başvurulan bir yöntem.

Tether yönetimi ise Bahama’da bulunan bir banka ile ortaklık imzalamasından sonra çok eleştirilmişti. Birçok insan bu kripto paraya güvenmek istese de Tether’in bu tarz bankalar ile çalışması birçok kişide şüphe uyandırıyor.

Brezilya tarafından ortaya atılan iddianın sonuçlanması durumunda Tether büyük yara alabilir. Son haftalarda 0,99 bandında ısrarla kalsa da bu durum onu 0,90’ın altına bile itebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here