Arizona merkezli bir teknoloji şirketi olan Avnet, salı günü yaptığı açıklamada Bitcoin’i sattıkları ürünlerde ve hizmetlerde ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini ve bunun için BitPay şirketi ile anlaştıklarını duyurdu.

En Büyük Teknoloji Şirketlerinden

Şirketin mazisi 1920 yılına kadar dayanıyor. 1921 yılında kurulan Avnet zamanla dünyanın en büyük elektronik bileşen distribütörlerinden biri haline geldi. Fortune 500 listesinde 128. sırada bulunan şirket genel sıralamada ise dünyanın en değerli 414. şirketi. Yıllık bazda 20 milyar dolardan fazla kazanç elde eden şirket yeni ödeme sistemi olarak Bitcoin’i resmen kabul ettiğini duyurdu.

Elektronik devi, müşterine finansal işlemlerde kolaylık sağlamak için kripto varlıkları kullanacağını açıkladı. Şirket, müşterilerinden Bitcoin noktasında çok fazla talep aldığını ve bu alanda faaliyet gösteren en iyi şirketle çalıştıklarını belirtti.

Şirket yaptığı açıklamada: “Fortune 500 listesindeki en büyük teknoloji şirketlerinden biri olarak Bitcoin ödemelerini kabul ettiğimiz gibi müşterilerimizden gelen taleplere de önem veren bir şirketiz. Bitcoin ile ödeme yapmak, banka havalesi ve diğer işlemlere oranla çok daha hızlı olmakla birlikte daha az maliyetli. Dünyanın herhangi bir yerinde teknoloji çözümü sunduğumuz şirketler bize Bitcoin ile ödeme yapabilir.”

Şirket kripto paralardan gelen ödemeleri hemen nakit varlığa çevirmekten ziyade saklamak istiyor. Saklama konusunda ise Bitcoin.com ile çalışılması planlanmakta. ABD’li şirketlerin bu alanda hizmet alabileceği firmaların başında ise BitPay geliyor. Ekosisteme faydalı birçok projeye imza atan şirket, topluluklar tarafından da seviliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here