Tayvan, Kasım’a kadar Kripto Para Yasasını Tamamlayacak

0
181

Tayvan’ın Adalet Bakanı Qiu Taisan, Kasım ayına kadar kripto-para birimi düzenlemelerinin yapılmasını istedi.

Qui Taisan, ülkenin İçişleri Bakanlığı, Merkez Bankası, Soruşturma Bürosu ve diğer kurumların, bitcoin’i nasıl düzenleyeceği konusuna dahil olacağını söyledi. Qui Taisan, Merkez Haber Ajansı’na göre, Tayvan Finansal Hizmetler Koalisyonu tarafından finanse edilen para aklama konferansı sırasında röportaj yaptı .

Hükümet Çalışanları sanal paraları araştırıyor

Raporda, devletin Hukuk Departmanının, sanal para operasyonları hakkında bilgi edinmek için 10 Nisan’da iki yerel sanal para birimi operatörünü davet ettiği belirtildi. Bakanlık, Kasım ayı sonunda Tayvan’daki Asya Pasifik Kara Para Aklama Organizasyonu öncesinde “kontrol mekanizmaları” hakkında bilgi sahibi olacak.

Mali Denetim ve Yönetim Komisyonu Başkanı Gu Lixiong, aynı zamanda, bitcoin ve diğer sanal para birimlerinin kontrolünün esas olarak kara para aklanmasının önlenmesine odaklandığını söyledi. Bitcoin’in kara para aklama aracı olmasını önlemek için komisyon bankalara bitcoin satış platformunun hesabını “yüksek riskli bir hesap” olarak listelemesini istedi.

Kripto Paralara Destek Verilecek

Ekim ayında, Tayvan’ın Mali Denetim Komisyonu başkanı Wellington Koo, parlamentonun ve kabinenin ortak bir oturumunda Tayvan’ın Çin ve Güney Kore yollarını kriptoyla ilgili faaliyetlere yönelik açık bir yasağın izleyemeyeceğini söyledi .

Bunun yerine, ülkenin finans düzenleyici başkanı, ülkedeki hem kripto paranın hem de blok zincir teknolojisinin gelişimini ve benimsenmesini desteklemek için daha dostça bir tavır takınacağına söz verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here