Hash savaşlarının bitmesinin ardından şimdi de stablecoin savaşları başladı. Stablecoin, Dolar, Euro ve diğer ülke para birimlerine göre 1:1 oranında değişkenliğe sahip bir kripto para projesi.

Daha önce de birçok kez belirttiğimiz gibi Tether’in yakaladığı başarıdan sonra birçok şirket gözünü bu alana dikmişti. Circle’ın Poloniex’in ile başlattığı savaş kararının ardından kendi platformlarında ki USDC’nin kullanımı ile ilgili ücret talep etme kararını sürdürüyor.

Circle, Poloniex’in sahibi  ve işlem ücreti almama kararının ardından bu durum yaklaşık yarım milyon dolara mal oldu. Şirket bu konuda ısrarlı olsa da Tether platformu ve diğer stablecoin projeleri borsaya büyük tepki göstermeye başladı. USDC ise Poloniex’in resmi kripto parası. Şirket işlem ücreti almayarak bu paraya aldığı yatırımlarla zararı sübvanse etmeye çalışıyor.

Yapılan yeni açıklamaya göre ise işlem ücreti almama durumu 1 ay boyunca daha sürecek. Binance borsası ise başlangıçta ki BNB jetonunu kullanarak işlem ücretlerini yansıtmama kararı aldı. BNB’de Binance’in resmi kriptosu ve bu borsa da bu jetonu kullanarak benzer bir baskı oluşturmaya çalışıyor.

Tether ise en değerli ilk 5 kripto para arasında ki yerini korumaya devam ediyor. USDC ise en değerli 26. kripto para olarak tarihe geçmeye çalışıyor. Kısa bir zamanda yakaladığı bu başarı sebebiyle birçok yatırımcı tarafından ilgi görmeye devam ediyor.

Ether, bu durumdan etkilense de belki bir başka kripto para borsası aynı durumu Tether’e uygulayarak karşı bir hamle ile koruma sağlayabilir. USDC daha şeffaf bir yatırım imkanı sunduğu içinde daha avantajı durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here