Bitcoin gibi kripto para birimleri bu sıralar en sıcak konulardan. Çoğu birey bu para birimlerine dijital para veya sanal para da diyor. Ve görünüşe bakılırsa, Facebook da yeni kripto para birimi geleceğinde geride bırakılmak istemiyor. Bazı haberlere kadar Facebook, kendi kripto para birimini yapma arkasından. Bilginin kaynağı, planlardan haberinin olduğunu söyleyen ve Cheddar’a konuşan kişiler.

Facebook’un sanal parası, çevrim içi ödeme yapmak için kullanılabilir. Facebook’un bir Marketplace hizmeti var ve Facebook’un para biriminin burada ve bazı diğer uygulamalarda kullanıldığını görebiliriz.

İsmi açıklanmayan bir kaynak, Facebook’un kendi kripto para birimini geliştirme konusunda “fazla ciddi” olduğunu söylüyor.

Ama doğrusu bu, Facebook’un ilk dijital para denemesi sayılmaz. sosyal medya devi, geçmişte oyunlardaki sanal eşyalar için elektronik ödeme yöntemi olarak kullanılan Facebook Credits‘i çıkarmıştı. Yalnız bu tutmamış ve iki yılın ardındaki kaldırılmıştı. Facebook’un kripto hayalleri askıya alınmışken, hemen bu yeni haberle firmanın bu konuda yeniden çalışıyor olabileceğini görüyoruz.

Bu haberin parçası olarak Facebook’un bundan böyle David Marcus liderliğinde bir blok zinciri bölümü olduğu da ortaya çıkarıldı. Marcus, Facebook Messenger’dan sorumluydu lakin Facebook’tan önce PayPal başkanıydı.

Blok zinciri, büyük çaplarda para işlemini takip etmek ve güvende yetişmek için olan, çoğu dijital para birimi kadar kullanılan bir bilgi tabanı. Facebook’un blok zinciri için çalışan özel bazı ve birim oluşturması epeyce çekici ve firmanın sahiden bir kripto para birimi çıkarma niyetinde olduğu ihtimalini arttırıyor.

Önceki HaberWeb Sitelerinin Hakkınızda Topladığı 5 Veri Sonraki HaberBirileri Sesli Asistanınızı Kullanıyor Olabilir!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here