Güney Koreli teknoloji şirketi olan SK Group blok zinciri projeleri konusunda etkin bir firma. Daha önce de birçok şirket ile ortaklaşa hareket eden SK Group bu kezde bir iş birliği için ConsenSys ile mutabakata vardı.

SK Holding Güney Kore’nin en büyük şirketlerinden olan C & C grubun teknoloji çözüm kolu olarak faaliyet gösteriyor. Şirket kurumsal blok zinciri geliştirme merkezi oluşturmak amacıyla ABD merkezli bir Ethereum yazılım teknolojisi şirketi olan ConsenSys ile ortaklık anlaşması imzalandı.

Mutabakata şu amaçla yapıldı: “İki şirket, kurumsal blok zincir işlerini genişletmek için iş modellerini kendi blok zinciri platformlarını, teknolojilerini ve hizmetlerini ortak bir şekilde analiz etmek amacıyla keşfe başlayacak.”

Yeni ortaklık ConsenSys Academy ve SK Holding yıl sonu itibariyle Teknik Eğitim Merkezi de açacağını duyurdu. Bu merkezde ise blok zinciri alanında teknolojik eğitimler verilecek. Yaz aylarında Constelis gazetesinin aktardığı habere göre, ConsenSys şirketi Çin’in Xiongan eyaletinde New Area adında bir teknoloji merkezi kuracak ve “Çin’in akıllı şehir” projesini bu merkezde gerçekleştirecek.

SK Group hali hazırda kripto para piyasasını etkileyecek bir projeye sahip. SK Telecom şirketi de bir borsaya yatırım yapmış ve birçok yatırımcıyı bir araya getirerek bir ICO projesinin temellerini atmıştı. SK Telecom’un e-spor alanında birçok takımı da bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here