Ülkemizde faaliyet gösteren Sistemkoin, 24 saatlik süreçte 68 milyon dolarlık işlem hacmine sahip bir borsa. Borsada yapılan bir güvenlik araştırmasına göre değişimin önemli güvenlik problemleri var.

Altcoin Borsası Sistemkoin

Borsa sadece Bitcoin üzerinden 10 milyon dolarlık işlem gerçekleştiriyor. Borsanın ana faaliyet alanı ise altcoinler. Yapılan araştırma sonrası şirkete ilgili rapor sunulmuş fakat 1 hafta boyunca bir yanıt alınamamış. Güvenlik sorunu ise iki faktörlü kimlik doğrulamasının devre dışı bırakılması ile alakalı. Bu yapılarak hesaplarda büyük tehlikeler meydana gelebiliyor. Diğer bir açık ise destek talepleri ile alakalı.

Para çekme belki de borsaların en önemli özelliğidir. İnsanlar fiyatlardan ziyade para çekme talebinde ilgili talebin yanıtlanma süresine bakarlar. Ülkemizde ise borsalar bankaların ağır denetlemesi altında olduğu için sorunlar yaşayabiliyorlar. Buna birde borsada yaşanan açık eklenince sorunlar can sıkıcı olabiliyor. Binance ve Coinbase gibi platformlar bu tarz sorunları yıllar önce aştılar. Bu borsalarda anlık geçici düşüşler dışında para çekme sorunları yaşanmıyor.

Güvenlik açıklarının araştırmasını yapan kişi ise konu ile ilgili: “Sisteme girdiğimde destek taleplerini görüntüleyebiliyorum ve bunlara cevap yazabiliyorum. Destek biletlerinin çoğu ise para çekme sorunları ile alakalı.” Yukarıda ki resimden de konu ile ilgili sorunun kaynağı rahatlıkla görülebiliyor. Umarız borsa bu sorunlara kısa sürede çözüm bulabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here