Çin’in sigorta alanındaki en önemli şirketlerinden olan Ping An, Ethereum merkezli projeler geliştiren ve yapay zeka alanında yetkinliğe sahip SingularityNET şirketi ile ortaklık kurdu. Şirketler 16 Mart’ta ortak bir bildiri yayınladılar. İş birliğinin ise Optik Karakter Tanıma (OCR) ve Bilgisayar Görüşü (CV) alanlarında olması planlanıyor. SingularityNET şirketi son yıllarda özellikle yapay zeka alanında kendini geliştiren bir şirket.

Duyuru ise SingularityNET’in Ethereum tabanlı ve merkezi olmayan bir pazarın beta versiyonunu lanse etmesinden kısa bir süre sonra yapıldı. Şirket geçtiğimiz Ocak ayında Dünya Web Forumunda katılımcıydı ve tarım odaklı bir blok zinciri metodunun duyurusunu yapmıştı. Ping An ise dünya üzerindeki en değerli sigorta şirketlerinin başında geliyor ve 170 milyondan fazla müşteriye hizmet veriyor. Forbes Global 2000 listesinde 10. sırada yer alan şirketin başka bir şirket ile de “Akıllı Şehir” projesi bulunmakta.

Ping An’ın bankacılık yan kuruluşu Ping An Bank’ın blockchain, bulut hizmetleri ve Nesnelerin İnterneti (IoT) teknolojisini kullanarak bir banka açması da gündemde. Çin kripto paralara karşı sert bir tutum izlese de şirketler blok zinciri alanında çok etkin projeler izliyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here