ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) bünyesinde barındırdığı Finansal Teknolojik Strateji Merkezi (Finhub) birçok farklı organizasyona ev sahipliği yapıyor. Resmi kaynaklardan yapılan açıklamaya göre Finhub, yerel eşler arası (p2p) organizasyonuna ev sahipliği yapacak. Kripto para ve finansal teknoloji alanındaki şirketlerinde bu organizasyona katılması bekleniyor.

Toplantılar Halkı Bilinçlendirmek Açısından Önemli

Finhub, SEC’in finansal teknoloji alanındaki faaliyetlerini kolaylaştırmak amacıyla 2018’in üçüncü çeyreğinde kurulmuştu. Finhub, dağıtılmış defter teknolojisi (DTL) ve dijital varlıklarda olmak üzere birçok alanda faaliyet gösteriyor. SEC’in yöneticilerinin ve çalışanlarının ilgili organizasyonda söz alması bekleniyor. P2P toplantılarına yatırımcılar, girişimciler ve birçok finansal teknoloji şirketinin CEO’suda katılıyor. Bu tarz toplantılar SEC’in ileride vereceği kararlar ve mevcut stratejisine ışık tutması açısından önemli.

Yapılan organizasyonların konusu ise halk tarafından belirleniyor. Son yıllarda yapılan toplantıların birçoğu; dijital varlık ticaret platformları, dijital varlık fonları ve dijital varlıklarla ilgili danışmanlık hizmetleri gibi konularda yapılıyor. Toplantıların temel amacı ise yatırımcıları uyarmak ve bilinçlendirmek. SEC kripto varlıklara karşı sert bir tutum benimse de ABD halkının ve yatırımcılarının bu varlıkları tanımasını istiyor.

Organizasyonun ilk konusu ise: “İlk Para Teklifleri ve Dijital Varlıklar Üzerindeki Etkisi.” ICO projeleri dijital varlıkların vazgeçilmez bir mottosu olsa da yatırımcılar bu alanda bilinçli olmak zorunda. Finhub’ın başında ise SEC’in Dijital Varlıkları İnceleme Danışmanı Valerie A. Szczepanik yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here