Singapur merkezli kripto para borsası Switcheo, kısa zaman önce SDUSD adında ki stablecoini destekleyeceğini açıkladı. Bu kripto para 1:1 oranında dolar endeksli olacak ve NEO ile de ilişkili. Swticheo Borsası, NEO / SDUSD eşleşmesinin 30 Aralık’tan itibaren platformda kullanıma açılacağını resmi olarak açıkladı.

SDUSD / NEO

Alchemint’in akıllı sözleşme bazlı madeni parası ile NEO eşmesi yapılacak ve NEO kripto parası ile SDUSD alınabilecek. Singapur merkezli borsa, hem Ethereum hemde NEO ticaretine olanak sağlayan bu kripto ile birlikte blok zincirleri arasında değişim hedefliyor. Ana hedef ise güven ve şeffaflık ortamı sunarak bir yatırım ortamı sağlamak.

Normalde bu ticaretin Kasım sonunda başlaması beklenirken birçok gecikme yaşanmış ve ancak yıl sonuna yetişmişti. Alchemint, akıllı sözleşmeleri kullanarak kullanıcıların dijital varlıkları ipotek edinmelerine ve teminat olarak göstermelerine olanak sağlayacak. Yapılacak tüm işlemler ise DLT yani dağıtılmış defter teknolojisi üzerinden sağlanacak. NEO kripto parasını SDUSD’ye çevirmek için ise yıllık %2’lik bir komisyon oranı söz konusu.

Yapılan bu duyuru ile birlikte borsa pazara olan ilgiliyi arttırmak ve ICO’lar için sermaye ortamı sağlamayı hedefliyor. Singapur’da ki kripto pazarı sürekli olarak gelişiyor ve borsada yerel ilgiyi arttırmayı hedefliyor.

Pazarın ayı hakimiyetinde olması sebebiyle birçok borsa benzer değişim planlarını aktif hale getirdiler. Marj ticareti, kaldıraçlı işlemler ve çift yönlü ticaret imkanları bunlardan birisi. Şuanda sadece Singapur’a özel olan bu ticaretin ise kısa zamanda global borsalara da gelmesi planlanıyor.

Daha önce de yeni stablecoin projelerinden bahsetmiştik. Bu projelerin şuanda ABD doları cinsinde olanları popüler. Kısa zamanda diğer ülke para birimlerine 1:1 oranında destekli projelerinde gelmesi planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here