Merhaba sevgili KoinTicaret.com takipçileri, Bu yazımız Kripto Para piyasasına yeni girmiş yatırımcı arkadaşlara uyarı mahiyetinde bir yazı olacaktır.

Scam Kripto Paralar Nasıl Anlaşılır?

Etrafınızda bir çok kişiden Dijital Para, Kripto Para, Sanal Para, Bitcoin, Ethereum çok kazandırıyor gibi cümleler duydunuz mu ?  Sorumuzun cevabını evet olarak cevaplıyorsanız dikkatlice okumanız ve bilmeniz gereken bazı kriterler var.

Kripto paraların kazandırdığı inkar edilemez bir gerçektir, yalnız bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Bütün kripto paralar kazandırır mı? burada bu soruya verilebilecek en güzel cevap tabi ki hayır’dır. Çünkü aslı astarı belli olmayan piyasada bir çok Kripto Para vardır son verilere göre bu sayı sanırım 1500’ün üzerindeydi ve halende artış göstermektedir.

Çünkü kripto para yaratmak oluşturmak artık daha basite indirgenmiştir. Burada dikkat etmemiz gereken önemli hususların başında kripto parayı hangi ekip ne için çıkartmış ve bu paranın özellikleri nelerdir. Bunları bilmeden yatırım yaptığınız kripto para sizi büyük bir hüsrana uğratabilir.

Öncelikle uzman kişileri takip edip bu Kripto paralar hakkında edinebildiğiniz kadar bilgi edinmeye bakmalı ve ona göre hareket etmelisiniz.

Peki piyasaya girmeye hazırlanan Kripto paraların güvenilir olduğunu nasıl anlarız ? Öncelikle İnternet dünyasında bu Piyasaya çıkacak olan paranın araştırmasını iyi yapmanız gerekmekte.

Başlıca Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler Şunlardır.

– İnternet sitelerinin tasarımının iyi olması
– Sitelerinde ekiplerinin cv lerinin linked in hesaplarının yer alması
– İhtiyaç duyulabilir bir proje
– Road map, white paper
– Mantık dahilindeki plan ve programlar
– Güzel bir isim
– Güvenilir yatırımcılar
– Domain süresi kaç yıl
– Yazılım Ekibi nasıl

Siz yinede bunları kontrol ederek güvenmeyin, çünkü milyon dolarlık vurgunlar bu sektörde haylice yapılmıştır. Eski ve bilindik kripto Paralara  yatırım yapmak sizin faydanıza olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here