Samsung Elektronik Blockchain’e Dönüşüyor

0
188

Samsung Elektronik Blockchain’e Dönüşüyor.

Dünya’nın en büyük çip ve akıllı telefon üreticisi olan Samsung Elektronik, küresel sevkiyatlarını takip edebilmek için blockchain’i ana defter olarak yürürlüğe koymayı düşünüyor.

Samsung Blockchain Şefi BlockchainTeknolojisinin Öneminden Bahsetti.

Bloomberg’e açıklama yapan Samsung SDS blockchain şefi Song Kwang-woo, blockchain sisteminin adapte edilmesiyle, sevkiyat masraflarında yüzde 20’ye varan azaltma sağlayacağını açıkladı.

Ayrıca, SDS’nin şu an için blockchain platformunu Samsung Elektronik için geliştirdiklerini, bunun için araştırma yaptıklarını, bu sayede bu sistemin adaptasyonu ile ilgilenen öncü küresel üreticiler arasında yer aldığını doğruladı.

SDS blockchain teknolojisinin lojistik ve sevkiyat alanına adaptasyonunu, 7 aylık bir pilot proje ile Aralık 2017’de başlatmış bulunuyor. Bu proje ile, Kore’nin büyük sevkiyat endustrisindeki ihracat ve ithalat sevkiyat lojistikleri kayıt ve takip edilecek.

Samsung yetkili

Song, konuşmasında blockchain teknolojisinin önemini vurguladı: “Bu sistemin, üretici firmaların tedarik zincirinde büyük bir etkisi olacaktır. Blockchain, bizim dijital dönüşümümüzü kamçılayacak ana bir platform görevi görmektedir.”

Rapora gore SDS, 2018’de 488.000 ton hava kargosu ve 1 milyon 20 feet’lik konteynerlık ticaret yapma beklentisinde. Bu sevkiyatler tüm Samsung cihazlarını içerecek; en yeni akıllı telefon Galaxy S9, yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen Note 9, Apple’ın ürettiği iPhoneX cihazlarında kullanılan OLED ekranları, ev elektronik ürünleri ve daha fazlası.

Blockchain platformunun sevkiyatların takibinin yanı sıra, zamanda tasarruf ve ürün lansmanlarından, son kullanıcıya ulasana kadarki süreçte büyük verimlilik sağlaması öngörülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here