Güney Kore’nin elektronik devi Samsung, akıllı telefonlar için 3 farklı blok zinciri projesi için patent başvurusunda bulundu. Şirket tarafından yapılan açıklama göre ise bu projeler akıllı telefonlarda kripto para saklama hizmeti ile alakalı.

HTC firmasının çıkardığı Exodus 1 adlı cihazdan sonra akıllı telefon üreticileri kripto para ve blok zincirine özel önem vermeye başladılar. Samsung ise HTC’nin ardından ikinci hamleyi yapan üretici.

Hollandalı teknoloji blogu Galaxy Club’a göre ise iki patentin ismi şu şekilde; Blockchain KeyStore ve Blockchain Core. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden Samsung’un bu hamleyi yapması ise topluluklar tarafından da olumlu karşılandı. 2018 yılında kripto paralar fiyat konusunda yatırımcılarını üzse de pazar hala daha aktif ve blok zinciri alanında birçok proje geliştirilmeye devam ediliyor.

Kripto Samsung

Temmuz ayında ise Samsung Insights’ın sorumlularından Jpel Snyder ise kripto depolama yapabilen akıllı telefonların bilgisayarlara oranla daha güvenli olacağını açıklamıştı. Dahili bellekten izole bir şekilde çalışan teknoloji ile birlikte özel anahtar gibi kişisel verileri çalmak imkansız hale geliyor.

Firmanın ise bu projeyi yakın zamanda çıkacak olan Galaxy S10 cihazında kullanıp kullanmayacağı konusunda henüz bir bilgi gelmedi. Muhtemelen 1-2 yıl sonra üretimi planlanan cihazların bazılarında bu proje gerçekleştirilecektir.

Samsung, Bitmain’in Antminer madencilik donanımlarına karşı rekabet etmeyi kolaylaştırmak amacıyla ASIC çiplerini tasarlamak ve üretmek adına Kanalı bir madencilik şirketi olan Squire ile bir anlaşma imzalamıştı.

Bu hamleye ise diğer firmaların nasıl bir karşılık vereceği merak konusu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here