Dün ortaya atılan ve Koç ile Sabancı ortaklığında kurulacak bir şirketle piyasaya sürüleceği kayıtlı TCcoin’e ilişkin birincil izah etme Sabancı Holding’den geldi. Şirket tüm iddiaları yalanladı ve kripto para yatırımı yapmayacaklarını duyurdu.

Dün gündeme bomba gibi düşen bir iddia, ülkemizin en köklü iki şirketi olan Koç ve Sabancı’nın yeni bir kripto para biriminin arzı için oluşturdukları ortaklıkla ilgiliydi. Tcc Teknolojileri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas kaynaklı habere göre her iki şirket de ilk etapta olumlu yanıtlar vermişlerdi.


Alphan Manas

TCcoin adı verilecek olan yeni kripto paranın Koç ve Sabancı bünyesinde bulunan ürünlerin satışında kullanılacağı söylendi, hatta hükümetin proje hakkında ikna edilmesi için çalışmalara başlandığı da belirtilmişti. Fakat Sabancı Holding yaptığı devlete ait açıklamayla iddiaları reddetti:

“Bugün farklı alanlara yönlendirilmiş yayınlarda bulunan ‘dijital para’ konulu haberler üzerine yorumlama yapılması gereği doğmuştur. Sabancı Holding Yönetim Kurulu kadar bu yönde dargın bir kararımız yoktur. Kamuoyunun bilgisine sunulur”

Sabancı Holdin kısa bir yorumlama ile iddiaları reddederken Koç Holding’den henüz bir tanımlama gelmiş yok. Hem Alphan Manas da Sabancı’nın reddi konusunda yeni bir açıklamada bulunmadı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here