Ross Ulbricht Hapishanede 5. Yılını Doldurdu

0
60

Silk Road’ın kurucusu olan Ross Ulbricht, hapiste ki beşinci yılını doldurdu. 2013 yılında hapise giren Ulbricht, çevrim içi pazar kurduğu ve işlettiği gerekçesi ise ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. FreeRoss.org adlı web sitesi ise Ulbricht’in çıkması için yeni bir proje başlattı.

Ross Ulbricht Hapishanede 5. Yılını Doldurdu

Ross Ulbricht yaptığı faaliyetler sebebiyle bazı topluluklarda kripto paranın yüz karası olarak adlandırılıyor. Yine bazı topluluklar ise kripto paraların gelişiminde büyük rol oynadığını düşünmekte.

Silk Road, alıcıları ve satıcıları bir araya getiren bir yeraltı pazarıydı. Bu pazarda satılan malların çoğu hukuk dışı ürünlerden oluşmaktaydı. Bu pazarın kullanıcıları ise ödemeyi Bitcoin ve türevleri ile yapmaktaydı.

Ross’un ailesi: “Ross, bu 5 yıl içerisinde büyük bir yıkım yaşadı. Mahkumlar ve gardiyanlar ise Ross’a iyi davranıyor çünkü kendisi çok temiz kalpli birisi. Ross hapishane de bir tutukluya yapılan saldırıya katılmama kararı almıştı. Bu meydan okuma onun içeride kötü bir nam salmasına sebep oldu. Kendisi bir insanı incitebilecek tarzda bir insan değildir.”

Eski bir hücre arkadaşı ise Ross’u şu şekilde anlatıyor: “Ross çok barışçıl bir insan. Günleri diğer mahkumlarla konuşarak ve onlara fikirlerini anlatarak geçiriyor. Bu yüzden Ross birçok mahkum tarafından sevilen bir insan. Diğer mahkumlara göre Ross şiddete meyilli bir insan değil. Güçlü bir karaktere sahip. Birçok insana fazlasıyla şefkatli davranıyor.”

Ross Ulbricht aktif olarak twitter hesabı kullanmakta.

Tabi ki bu hesabı ailesi yönetiyor. Kendisi ile alakalı 6 bölümlük bir dizi çekilmesi planlanmakta. Bu dizi bölümler halinde yayınlanacak.

Ulbricht’in avukatları kendi hakkında açılan dava için Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesine itiraz talebine bulundu. İtiraz reddedildi. Ulbricht için toplanan imza kampanyasında 85.000’den fazla imza toplandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here