Roger Ver yaptığı açıklamalar ve paylaştığı analizlerle kripto dünyasının en aykırı isimlerinin başında geliyor. Roger, Coinbase borsası ile ilgili olarak kendinden beklenilmeyen bir açıklamaya imza attı. Coinbase, dünyanın en güvenilir borsalarından olsa da Neutrino şirketini satın alması ile yatırımcıların güvenini kaybetti. Twitter üzerinden başlatılan #DeleteCoinbase hashtag’inde birçok yatırımcı şirkete karşı görüşlerini bildirdi.

Kripto Alanındaki Olumlu Faaliyetleri Gözardı Edilemez

Neutrino şirketi geçmişte bir hacker grubu ile ortaklaşa hareket etmiş ve kullanıcı verilerini bu gruba satmıştı. Coinbase’in bu şirketi satın alma niyeti iyi olsa da şirketin geçmiş profili sebebiyle birçok yatırımcı ve topluluk üyesi bu karardan memnun değil. Coinbase’in bu hareketi aşırı büyüme ve tekelleşme söylemleri ile birleşince borsaya olan tepkiler giderek arttı.

Bitcoin.com CEO’su Roger Ver ise Coinbase’e kısmende olsa destek verdi. Kripto paraların benimsenmesi noktasında Coinbase’in birçok faydalı hamlesi olduğunu belirterek borsaya bu kadar tepki gösterilmesinin yanlış olduğunu belirtti. Bitcoin Jesus lakabına da sahip olan Ver, daha öncede kripto para borsalarını savunmuştu.

Mt. Gox borsasının müşterileri 850.000 BTC’yi hack skandalı sonrası kaybetmişti. Borsa kaybedilen fonların bir kısmını müşterilere geri iade etse de iflastan kurtulamamıştı. Skandal öncesi Roger Ver’in video çekerek borsaya destek olmasına büyük tepki gösterilmişti. Kraken borsasının kurucu ortağı Jesse Powell’da 2011 yılında Mt. Gox’u savunmuştu. Powell ile Ver’in liseden sınıf arkadaşı olması, bu ikilinin borsaları gereksiz yere savunmaları, Coinbase’in geleceğinin Mt. Gox gibi olabileceği fikrini doğuruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here