Ripple (XRP), Eylül Ayının En İyi Performans Göstergesi Olmak İçin % 67 Kazandı

Bitcoin 2017’nin sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerinden düşmeye başladığında, kripto-para birimi endüstrisinde şok dalgaları göndererek, kripto ekonomisini bir depresyon spirali haline getirdi.

Ripple, kripto-talebinin düştüğü en kötü değerlerden biri oldu. XRP değeri bu yıl ABD Doları karşısında yüzde 90’dan fazla değer kaybetti. Sebebi Ripple’in piyasa hissini geliştirmek için yeterli çaba göstermemesi değildi. Blockchain havale şirketi, SBI ve American Express dahil olmak üzere bankacılık sektöründeki en büyük isimlerle ortaklıklara girmiştir. Ancak, temeller endüstri çapında bir kripto arıza momentumunun ardından XRP’yi desteklemiyordu.

Eylül XRP’ye En İyiyi Getirdi

Eylül ayı, XRP yatırımcıları için bu yılın nisan ayı sonundaki en önemli ay oldu. XRP piyasası, sanayi duyuruları, dip dip trendleri ve FOMO gibi önemli temel faktörlerin etkisiyle toplamda yüzde 67’lik bir artış gösterdi. Aynı ay, büyük para birimlerinin çoğu büyük kayıplar gördü. Bitcoin’in değeri ve piyasa değeri yüzde 8 azalırken Ethereum’un son 30 günde yüzde 22 düşüşle en kötü performansı gösterdi.

Ripple, aynı zamanda, 5,000 artı paralar arasında en iyi performans gösteren kripto varlığı oldu. Bunu, ABD Doları karşısında sırasıyla yüzde 33 ve yüzde 15’in üzerinde kazanımlarla etkilenen Bitcoin Diamond ve Bitcoin Gold izledi. Şaşırtıcı bir şekilde, Ripple’ın en yakın rakibi Stellar da çift haneli artışlara tanıklık eden en büyük paralar arasındaydı. XLM pazar kârı, mütevazı bir yüzde 14’e yaklaştı.

XRP boğa koşusunun bu eylülün 18’inden önce hiçbir zaman ortaya çıkmaması ilginçtir. Bozuk para değeri, BitFinex kripto değişiminde mevcut olan fiyat verilerine göre Nisan ayında bir önceki zirveden aşağı yönlü bir uzantının ima edilmesine bağlı olarak en düşük seviyeyi oluşturuyordu. XRP, Ağustos ortasında, 0,25 dolar civarında bir taban aralığı oluşturdu. Bir kez daha Eylül ayı başında işlem seansı sırasında seviyeyi test etti, sadece yakın vadede yanlarını konsolide etmek ve gün içi yüksekleri o.35 ve 0,37 $ ‘a doğru oluşturmak.

xRapid Duyurusu

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, uluslararası bir ödeme ve havale hizmeti olan RippleNet’in küresel genişlemesini duyurduğunda , bu hareketin başlangıcı 19 Eylül’den hemen sonra harekete geçti .

RippleNet anonsu, xRapid sisteminden ek bir itme aldı. Sistem, RippleNet’ten farklı olarak, katılımcıların belirteci kullanarak giriş ve çıkışları değiştirmelerine izin vererek XRP’nin zorunlu kullanımını sağlıyor. Kısacası, bu, xRapid sistemini kullanan şirketlerin XRP belirteçleri için talebi artırabileceği anlamına gelir. Şu anda, MoneyGram ve Western Union sistemi test ediyor. Ripple 17 Eylül’de yaptığı açıklamada, XRP pazarını Ekim ayında piyasaya süreceğini ve daha sonra XRP pazarında muazzam bir yukarı yönlü ralliye katılacağını duyurdu.

Ortaklıklar

Her zaman olduğu gibi, Ripple ABD merkezli bir PNC Bank olan bir başka finansal deviyle ortaklık kurduğunu açıkladı. Aynı zamanda, XRP pazar değerleme çizelgelerinde ardışık yeşil mumlara şahit oldu. Ancak, PNC Bank’ın jetonu kullanıp kullanmayacağını herhangi bir açıklamayla doğrulamadı. Açıklamada, yükseliş hissi bir miktar daha yükseldi ve XRP piyasası, Nisan ayından bu yana Ripple’ın en yüksek seviyesi olan 26.27 milyar dolara fırladı.

İçerik aktarma hizmeti olan Coil, YouTube, Twitch ve Wikipedia içerik oluşturucularının XRP kullanarak içeriklerinden para kazanmalarını sağlayacağını da duyurdu . Hizmet lansmanı, Ripple pazarı hakim boğa yönünü korudu.

Ayrıca Uyarılar vardı
Piyasa analistleri, büyük oyuncuların FOMO’dan korkan tokenleri satın almak için daha fazla yatırımcı çekmek için XRP değerini pompaladıklarına inanıyorlardı. Madeni para değeri bir defada yüzde 40’tan fazla düştü , ancak kazanımlarının çoğunu daha sonra düzeltici bir şekilde sürdürmeyi başardı.

Ripple bugün San Francisco’daki yıllık iki günlük konferansını, eski başkan Bill Clinton’ın açılış konuşmacısı olarak yürütüyor. Spekülatörler, şirketin Ekim ayında xRapid lansman planlarına biraz daha ışık tutacağına inanıyor. En iyi senaryoda, Ripple bugün bile ödeme sistemini başlatabilir.

XRP şu anda mor renkte tasvir edilen yükselen trend çizgisi oluşumunda iyi bir destek bulmaktadır. Şu an itibariyle, fiyat bir arıza eylemine girişiyor ancak 0,51 $ civarında destek bulmalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here