Reddit platformu İnternet üzerinde yer alan en eski sosyal medya sitelerinden birisi. “İnternet’in Ön Sayfası” olarak geçen bu sitede çevrim içi gündeme dair birçok yazı paylaşıyor. Voat.co gibi rakipler ise yıllarca var oldu fakat Reddit ayakta kalmaya devam etti. Ağırlıklı olarak İngilizce konuşan bir kitleye hitap eden bu platformda 330 milyon kullanıcı yer alıyor.

Bu platform Bitcoin içinde çok önemli çünkü birçok yatırımcı burada haber, analiz veya görüş bildiriyorlar. Birçok ICO’da burada reklam yaparak yatırım toplamaya çalışıyor. Çatallaşma tartışmaları da genellikle bu platform üzerinden çıkıyor. Bitcoin’in çatallaşması gerektiği görüşü bu platformdan çıkmış ve Roger Ver’in başını çektiği grup Bitcoin Cash’i inşa etmişti.

Platformda Bitcoin adında bir grup bulunuyor ve an itibariyle bu grup 1 milyon kullanıcıya ulaştı. Fiyatlar düşmesine rağmen grup hala daha aktif paylaşım yapıyor ve sayısı sürekli olarak artıyor. Son 30 gün içerisinde en hızlı büyüyen ilk 70 grup arasında yer alıyor.

Piyasa Durum Analizi

Ülkemizden de birçok yatırımcı burada yer alan analiz ve görüşlerden faydalanıyor. İngilizcesi olan kişiler buradan anlık çeviriler yaparak doğru yatırım tavsiyesi alıyorlar. Tabi ki her kullanıcıya güvenmemek gerekiyor fakat tahmin oranları yüksek olan topluluk üyeleri de mevcut. Fiyatların düşmesine rağmen topluluğun sayısının artması ve aktifliğini koruması ise olumlu bir haber. Muhtemelen birçok kişi bir alım fırsatı gördüğü için topluluğa kayıt olup fikir alışverişinde bulunuyor.

Bazı uzmanlarda şuan ki durumu boğa pazarı öncesi sessizlik olarak tanımlıyorlar. Kripto paraların 6500 dolardan 3500 dolara kadar düşmesi alım fırsatı oluşturdu fakat kullanıcılar “acaba daha da düşer mi” endişesi içerisinde oldukları için şuanda bir hareket yok. Fiyatlar bu şekilde 1-2 hafta sabit kalabilirse eski seviyelere yaklaşmak mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here