Japon finansal hizmet şirketi SBI Holding, Corda blok zinciri platformunun yerel kullanımını geliştirmek adına yazılım sektörünün önde gelen firmalarından R3 ile ortaklık kuracak. Yerel bir haber ajansına göre ilgili raporda, SBI’nin ortak proje geliştirmek adına R3 ile bir araya geleceği ve R3 firmasına finansal anlamda da yardımcı olacağı açıklandı.

R3 CEO’su David Rutter ise yaptığı açıklamada: “Avrupa blok zinciri alanında ürün geliştirmede büyük yol katetti. Yeni girişim ile birlikte Japonya ve Asya’da ki faaliyetlerimizi arttırmayı planlıyoruz.”

Ortaklığın Japonya’nın aksine tüm Asyayı kapsaması bekleniyor. R3 şirketi daha önce de bankacılık alanında kullanılan Dağıtılmış Defter Teknolojisini geliştirmek amacıyla çeşitli ortaklıklar yapmıştı. Şirketin dünya çapında 200 civarında müşterisi bulunuyor.

SBI’nin ise XRP alanında büyük çalışmaları söz konusu. XRP bankacılık sektörü için önemli olan bir kripto para ve SBI de bu dijital varlığı etkin kullanarak finans alanında söz sahibi olmaya çalışıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here