Kripto pazarının kötü günler geçirdiği ile ilgili haberi sizlerle paylaşmıştık. Pazarın kötü günler geçirmesi ve %10’luk bir değer kaybı yaşamasının ardından birçok yatırımcı ellerinde ki kripto paraları çıkardı. Bazı uzmanlar ise yaşanan bu durum kripto paralar için iyi olduğunu düşünüyor.

Ünlü kripto para analisti Travis Kling yaptığı açıklamada: “Yatırımcılar, pazarın değer kaybetmesi ile birlikte birçok altcoini ellerinden çıkardılar. Bu coinlerden ziyade kripto pazarında ki güvenilir altcoinlere yönelinmesinin daha mantıklı olacağını uzun süredir söylemekteyim. Artık yatırımcılar bu coinlerin bir işe yaramadığına kanaat getirdiler. Bu tezimi ise Bitcoin ve Bitcoin Cash’de yaşanan durumun aslında tüm pazarı nasıl kolayca etkilediği gerçeği kanıtlar nitelikte.”

Bitcoin’de yaşanan bu durum XRP, Ethereum ve diğer tüm altcoinlerde de aynı oranda hissedildi. Yatırımcılar yeni çıkan altcoinleri alarak büyük kazanç elde etmeyi düşünüyor fakat durum sanıldığı kadar kolay değil. Pazarın yükünü çeken Bitcoin’de yaşanan olumsuzluklar bu coinleri de etkiliyor. Artık yatırımcılar teknolojisi ve şirketi belli olmayan bu coinlerden ziyade Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi coinlere yönlenmesi daha mantıklı olacaktır.

Yaşanan bu sıkıntı ile birlikte kurumsal yatırımcılarda pazardan çıkmış durumda. Bu yatırımcılar bireysel kullanıcıların aksine daha sakin bir ortam istiyorlar. Bu sebeple de pazarda yaşanan bu gelişmelerden sonra yatırımlarını ilk çekenler de kurumsal yatırımcılar oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here