Kripto pazarı hala daha stabil hale gelmiş değil. Geçen hafta ki yaşanan yükseliş bu hafta devam etmedi. 4200 dolar seviyelerine kadar çıkan Bitcoin bu hafta 400 doların üzerinde değer kaybı yaşadı. Altcoinlerde bu durumdan etkilendi ve birçok altcoinde değer kaybı yaşadı.

Bu hafta ki analize konu olan major kripto paralardan sadece Ethereum değer artışı yaşadı. Bitcoin Cash geçen hafta ki yükselişini gerilemeye bıraktı. Şuanda pazarda yatırım yapabilecek pek bir kripto para bulunmuyor. Önümüzde ki hafta için artış beklesek de bu artış geçen haftakine benzer olacaktır.

Bitcoin

Geçen hafta 4055 dolar olan Bitcoin bu hafta 3630 dolara kadar değer kaybı yaşadı. İki hafta ki önce ki fiyat olan 3160 dolara oranla yükseliş yaşansa da piyasa çok daha fazlasını bekliyor. Kısa vadede ralli beklentisi yok. Piyasayı hareketlendirecek olan bir katalizör de bulunmuyor.

Geçen hafta 69 milyar dolara kadar çıkan pazar hacmi bu hafta 63 milyarda kaldı. 24 Aralık’ta 4200 dolar seviyelerinin üzerine çıkılması bu hafta da bu seviyeye çıkalacağının habercisi olabilir.

XRP

XRP’de ki düşüş büyük çaplı değil. 2 hafta ki önce ki 0,28 dolara oranla şuanda ki 0,34 dolar sevindirici. Geçen hafta ise 0,37 dolardan işlem görüyordu. Kısa vadede desteklenmesi muhtemel. Ethereum bu şekilde yükselmeye devam ederse ikincilik koltuğunu kaptıracaktır.

Ethereum

Ethereum’da yükseliş olsa da yeterli değil. 82 dolardan işlem görmesinden ziyade 117 dolardan işlem görmesi sevindirici. Kısa zamanda yaşayacağı çatallanma sürecinin “bullshit” yani saçmalık olduğunu belirten uzmanlar var. Eğer gerçekten böyle olursa bu süreç Ethereum’u daha da yıpratacaktır.

Bitcoin Cash

Geçen hafta %150 artış kazanan BCH bu hafta %30 değer kaybı yaşadı. Bu seviyelerde tutunamayacağı belliydi fakat şuanda çok oynak bir zeminde. Muhtemelen bu hafta da değer artışı yaşayacaktır. 4. sırada ki yerini korumaya devam ediyor.

Tether

Tether seviyesini korumaya devam ediyor. 1,9 milyar dolarlık yatırım hacmi korunmaya devam ediyor. Hakkında önemli bir haber bulunmuyor.

Litecoin

Litecoin 3 dolar değer kaybetti. Değerini kısmende olsa korumaya devam ediyor. Bu hafta en önemli haber UFC dövüş organizasyonuna sponsor olması. Bu organizasyondan büyük miktarda yatırım toplanabilir.

Bitcoin Cash SV

BCH’nin yaşadığı kaybın benzerini BSV’de yaşadı. %30 değer kaybeden BSV geçen hafta 127 dolardan işlem görüyordu. Craig Wright bu hafta açıklamalarına devam etse de kendi kripto parası için bir açıklamada bulunmadı. Craig konuştukça BSV’nin değer kaybı yaşadığını da belirtmekte fayda var.

Genel Durum ve Haberler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here