Dünyada ki en popüler ödeme platformlarından olan Paypal, bu zamana kadar blok zinciri ve kripto alanında bir faaliyet göstermedi. Yeni alınan karara göre ise blok zinciri tabanlı bir çalışmayı başlattığını duyurdu.

İnovasyon müdürü Michael Todasco’nun yayınladığı rapora göre şirket artık blok zincirine daha sıcak bakıyor. Ödeme yöntemlerini geliştirmek adına şirketin blok zincirini kullanması planlanıyor.

Paypal’ın yeni kuracağı blok zinciri platformu, çalışanları kripto belirteçleri ile ödüllendirecek. Çalışanlar inovasyon programlarına katılarak fikirlere katkıda bulunarak jeton kazanabilecek ve jeton ticari yapabilecek. Tüm jeton işlemleri, platformun blok ağında kaydedilecek ve çalışanlar sürekli olarak takip edilebilecek.

PayPal şirketinin inovasyon laboratuvarı şuanda yeni projeler için çalışıyor. Sesli bir proje yapmak için de mesai harcayan ekip blok zinciri konusunda ki projeleri de devam ettiriyor.

Mayıs 2018 tarihinde ise PayPal CFO’su John Rainey, Bitcoin’in tüccarlar için çok uçucu olduğunu ve firmanın kripto para birimlerine karşı soğuk olduğunu açıklamıştı. Tabi ki sektöre ilgi artmaya devam ettiği sürece şirketin de politikasının değişeceğinin sinyalleri verilmişti.

PayPal şuanda gerekli çalışmaları yapıyor ve birçok kripto para topluluğu bu ödeme hizmetinin bu alana girmesi bekliyor. PayPal’ın kripto para sisteminde faal olarak çalışması Bitcoin’in işlevselliğini arttıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here