Gün geçmiyor ki yeni bir kripto para birimi piyasaya sürülmesin. Yeni para birimi ‘uyuşturucu lordu’ Pablo Escobar’ın erkek kardeşi Roberto Escobar’dan: ‘Diet (perhiz) Bitcoin’.

Blockchain’i kısaca açıklamak gerekirse kendi kripto para biriminizi oluşturabileceğiniz yer olarak niteleyebiliriz. Son adını duyurmuş kripto para ise fena şöhretli uyuşturucu lordu Pablo Escobar’ın erkek kardeşi olan Roberto Escobar tarafından kripto para piyasasına sürülmüş vaziyette. Roberto’nun yatırım şirketi Escobar Inc., derhal kullanıcıların parayı yüzde 96 indirimle satın alabilecekleri bir başlangıç ​​para öneri ediyor. 

Escobar, yeni para birimine ilave olarak DietBitcoin’i başlamasındaki motivasyonunu özetleyen ‘Pablo Escobar’s Diet Bitcoin (Pablo Escobar’ın Diyet Bitcoin’i)’ adlı kitabını yayınladı. Bu ender rastlanan kitaba Amazon’dan sadece 8 Dolar karşılığında sahip olabilirsiniz. Eğer para ödemek istemiyorsanız, resmi Diet Bitcoin sitesinden de bu kitabın bedava bir kopyasını indirebilirsiniz.

Roberto Escobar -popüler inanışların aksine- Bitcoin’in Amerikan hükümeti kadar yapıldığını ve gizemli adam ‘Satoshi Nakamoto’ kadar yapılmadığını bahis ediyor. İlerleyen dönemlerde Diet Bitcoin başarılı olacak mı agnostik oysa Roberto Escobar Diet Bitcoin’in geleceği konusunda epey iyimser olduğunu belirtiyor. 

Yazımızı Escobar’ın kitabındaki sözlerle sonlandıralım o halde: “Önemsiz paralarla yapışabilirsiniz, Ethereum’u koruyun, TRON’u koruyun, Ripple’ı koruyun, Bitcoin’i koruyun. Ne olduğunu göreceksiniz! Hepsi sıfıra gidecekler, yaklaşık olarak sıfır. Lakin benim param değil. Çünkü benim Diet Coin’im; bu hayattaki yeni işim olacak!”

Kaynak : https://thenextweb.com/hardfork/2018/03/21/pablo-escobar-cryptocurrency-bitcoin/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here