Kripto para pazarı son çeyrekte yatırımcıların yüzünü azda olsa güldürdü. Bu yazımızda ise bu hafta kripto pazarını olumlu etkileyen haberlerden bahsedeceğiz.

En önemli haberler kuşkusuz ki Coinbase, Google ve Malezya’dan geldi. Bu gelen haberler ile birlikte pazarda bir hareketlilik yaşandı ve borsanın toplam hacmi 220 milyar doları geçti.

Bu hafta ise en çok değer kazanan kripto paralar XRP ve Bitcoin Cash oldu. XRP’nin bazı bankalar tarafından ödeme yöntemi olarak kullanılması haberi ile birlikte XRP değer kazandı. Coinbase’den gelen haber ise Bitcoin Cash’e yaradı.

Tabi ki 2015 yılından bu yana kripto para borsası genellikle son çeyrekte değer kazanır. Bu çeyrek boğalarındır ve boğalar son çeyrekte atağa geçerler. Şuanda piyasada boğalar ile ayılar dengede fakat boğaların atak yaptığı ise bir gerçek.

Coinbase

Dünya’nın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, yaptığı yeni uygulamalar ile birlikte kripto pazarına renk kattı. Bu uygulamaların ise yeni yatırımcılara yönelik olması birçok yeni yatırımcıyı pazara çekmiş durumda.

Coinbase Bundles adı verilen uygulama ile birlikte, 5 coin paket halinde satın alınabiliyor. Bu paketin fiyatının 25 $ gibi bir rakam olması ise yeni yatırımcıları veya yatırım yapmak için fırsat arayan kişileri heyecanlandırdı.

Yine borsasın kripto para eğitimini, yatırım yapan kullanıcılara ücretsiz olarak vereceği haberi ise olumlu haberlerin başında geliyor. Birçok kişi şuanda bu eğitim programından yararlanmak için sıraya girmiş durumda.

Google

Dünya’nın en büyük teknoloji firmalarından olan Google’dan gelen haber ise piyasada coşku ile karşılandı. Bu hafta Salı günü gelen habere göre Google, ABD ve Japonya’da kripto para reklamlarına uygulanan yasağı kaldırdığını açıkladı.

Geçen yıl Google, kripto para reklamlarını kullanıcılara zarar verdiğini düşündüğü için yayından kaldırmış ve bu yayın yapan siteleri Adsense reklam programından çıkarmıştı. Bu hafta yasağın kalkması, Google’ın kripto paralara bakış açısının değiştiğinin kanıtı.

Malezya

Malezya’nın palmiye yağı, islami bankacılık ve enerji şirketleri için blok zinciri teknolojisini kullanacağını açıklaması da yine topluluklarca kritik olduğu belirtildi.

Ülkelerin veya şirketlerin blok zinciri teknolojisini araştırması pazarı doğrudan etkiliyor. Şuanda resmi olarak tanıyan ülke olmadığı için özellikle ülkelerden gelen haberler, piyasayı daha çok etkiliyor.

Uzmanlardan gelen haberlere göre kripto para piyasası artık daha az duyarlı ve manipülasyonlara kapalı hale geldi. Borsanın ise önümüzde ki bir yıl içerisinde daha doygun ve fiyat açısından daha gerçekçi fiyatlara sahip olacağı açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here