Singapur merkezli Huobi Global ve Malta merkezli OKEx borsaları bir araya gelerek TRON tabanlı yeni stablecoin projesini destekleyeceklerini açıkladı. Her iki borsada bu haberi 21 Mart’ta yayınladıkları duyurularda doğruladı. Mart ayının başında blok zinciri protokolü olan TRON (TRX), ekosistemdeki likiditeyi arttırmak için merkezi olmayan bir kripto varlık projesini duyurmuştu.

TRON Desteklediğini Açıkladı

Hem OKEx hem de Huobi, dünyanın önde gelen merkezileşmiş kripto borsaları arasında yer alıyor. Günlük işlem hacmi olarak OKEx 3. borsa iken Huobi 14. sırada yer alıyor. Binance’in destek verdiği kriptonun 11. sırada olduğunu var sayarsak, iki borsanın aynı anda desteklediği bir varlığın daha iyi bir noktada olacağını söyleyebiliriz.

TRON topluluğunun bir projesi olan IamDecentralized.org ortak kurucusu Misha Lederman yaptığı açıklamada, USDT-TRON projesinin lansmanının önümüzdeki haftalarda gerçekleşeceğini belirtti. TRX blok zinciri işlemlerindeki yeni gizlilik seçenekleri ve kurumsal hesap yönetimini ile ilgili gelişmeleri de bu lansmanda açıklayacaklarını duyurdu.

Lederman’ın BitTorrent Speed adı verilen yeni projesini kısa zamanda piyasa sürmesi bekleniyor. Daha hızlı torrent indirmenin mümkün olacağı bu proje ile birlikte torrentlere destek verecek kullanıcıların BTT kriptosu ile ödüllendirilmesi bekleniyor. Bildiğiniz gibi, TRON Temmuz 2018 tarihinde BitTorrent’i satın almıştı. 2019 yılında BTT kriptosunu tanıtan şirket iki hamlesiyle de takdir toplamıştı.

Tether’in popülerliğini kaybetmesi üzerine birçok şirket stablecoin alanında benzer projelerini tanıtıyorlar. Tether, resmi sitesinde bulunan “Her Tether’in karşılığı 1 ABD Doları rezervlerde bulunmaktadır.” açıklaması değiştirilmişti. Bu açıklamanın değiştirilmesinin farkedilmesi sonrası toplulukların Tether’e olan inancı büyük ölçüde sarsılmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here