Malta merkezli kripto para borsası olan OKEx, 22 Şubat’ta yayınladığı bir basın açıklamasında Ripple ve Bitcoin Cash için müşteriden müşteriye (C2C) işlemleri aktif hale getirdiğini açıkladı. Günlük işlem hacimlerine göre dünyanın en büyük ilk 3 kripto para borsası arasında yer alan OKEx, kullanıcıların 5 farklı Fiat para birimi ile XRP ve BCH almasına ve satmasına izin veriyor. Bu 5 Fiat para birimi ise; Sterlin, Çin Yuanı, Vietnam Dongu, Rus Rublesi ve Tayland Bahtı. Tayland Bahtı ise bu yılın ortalarında eklenen son Fiat para birimi oldu.

XRP’ye Destek Artıyor

Yapılan duyuruda OKEx platformundaki C2C platformunda yer alan tüm servisler kalacak ve sadece bu iki kripto varlık eklenecek. Platform sayesinde kullanıcılar kendi seçtikleri döviz kurları ve ödeme yöntemleriyle sipariş vererek kendi aralarında ticaret yapabilecek.

XRP ve BCH eklenmeden önce ise borsada Bitcoin, Tether, Ethereum ve Litecoin listeleniyordu. OKEx aynı gün yayınladığı duyuruda NEO, QTUM ve Exchange Union kripto paralarına verdiği desteği bıraktığını açıkladı.

OKEx kısa süre önce BSV, QTUM, Dash ve NEO’yu 3x kaldıraç sistemi ile Bitcoin ve Tether karşısında işlem görmesini sağlarken, NEO’ya verilen desteğin kalkması ile birlikte bu kaldıraç işlemlerinin de sonlanması bekleniyor.

XRP’nin eski önemini kaybetmesi ile birlikte alınan bu kararla birlikte eski popülerliğini yakalayabilir. OKEx platformu tek başına büyük bir etki yaratmasa da diğer borsaların benzer kararları alması XRP’nin işlem hacmini arttıracaktır. Japonya’nın finansal devlerinden olan SBI Holdings kripto endüstrisinin geleceğinin XRP’nin desteklemesinden geçtiğini açıklamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here