Kripto paralar ile ilgili finans sektörünün en önemli patronlarından olumlu açıklamalar geldi. NYSE Başkanı Jeffrey Sprecher, dijital varlıklara güvendiğini ve hayatta kalacaklarına inandığını açıkladı. Bu tarz önemli bir makamda ki kişinin bu açıklamayı yapması ise piyasaları az da olsa rahatlattı. Consensus Invest konferansında söz alan Sprecher, “Fiyat konusunda bir şey konuşmam yanlış olur fakat bu varlıklar önümüzde ki 10 yıl daha faaliyetlerini sürdürecektir.”

Aynı toplantıda kripto platformu Bakkt’ın CEO’su Kelly Loeffler’de eşlik etti. Bakkt platformu 2019 yılı başı gibi yeni projelerini hayata geçirecek. Loeffler ise aynı konferansta: “Vadeli işlem sözleşmemizin altyapısı hazır. Bitcoin yatırımcılarına şeffaf ve güvenilir bir yatırım imkanı sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bitcoin şuanda birçoğu regüle edilmemiş borsalarda farklı fiyatlarda işlem görüyor. Bu durumu ortadan kaldıracağız.”

NYSE ve Bakkt’ın ana şirketi ICE, kripto paralara karşı aktif bir yaklaşım içerisinde. Ocak ayında ICE şirketi birçok Wall Street yatırımcısına özel bir fiyatlanma çalışması yaptı. Bu amaçla kripto para alanında büyük bir şirket olan Blockstream ile de ortaklık kuruldu. Şirket daha sonrasında büyük borsalarla da anlaşmayı planlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here