NFC ile Bitcoin Ödeme Sistemi

NFC ile Bitcoin Ödeme Sistemi

0
142

Bitcoin ödemelerini saniyede milyonlara genişletmenin bir yolunu hayal edin.

Bitcoin’in en iyi ölçeklendirme çözümü, şimşek ağı ve tasarımının şu anki durumu ile sağlanan vizyon arasındaki ayrımın . Geliştiriciler, ödeme sistemini daha kolay kullanabilmek için tasarımlara yöneliyorlar.

Bu ödeme teknolojisi, bir yakın alan iletişimi veya NFC, kullanıcısının akıllı telefonunu ödeme yapacağı cihazdan beş ”cm” uzakta tutarak bir ödeme yapmasına izin verir.
Bu yöntem Bitcoin’de veya ödeme alanında yeni bir fikir değil, NFC tabanlı ödemeler sadece akıllı telefonlarda değil, aynı zamanda kredi kartlarının içinde bulunan çiplerle de neredeyse tümdünyada kullanılmakta. Bu yöntem pek fazla benimsenmemiş olsada, bitcoin’in kullanıcıları doğru hedef kitle olabilir.

geliştiriciler, ilk testlerinde başarısı kanıtlanmış bir yol kullanarak, herhangi bir bilgisayarı, USB eklentisiyle, bir ödeme noktasınadönüştürmeyi hedefliyor

QR kodlarını değiştirme

Başarılı olunursa geliştiricilerin önerisi, yarattıkları şeyin standartlaştırılması ve her bir ödeme noktasının standart çalışma kuralların oluşturulması gerektiğini söylüyorlar.

Birçok bitcoin ödeme uygulaması, QR kodlarını kullanma eğilimindedir QR kodları , verileri kodlayan ve daha sonra akıllı telefonlar tarafından taranıp tüketilebilen pikselli siyah beyaz karelerdir. NFC’nin yanında QR kodlarını desteklerken, bir sistemin daha iyi bir deneyim sağladığına inanılıyor.

Geliştiriciler QR kodları biraz hassas , aynı zamanda “kasıtsız” lar, QR kodlarda bir ödeme gerçekleştirildiğinde kodlara makbuzlar ve kuponlar gibi çok fazla bilgi eklenemeyeceğini söylüyorlar.

Ancak NFC bu engele sahip değil.

“Ödeme noktasının alışverişten sonra müşteri için güzel bir HTML makbuzu gönderdiği bir sistem oluşturmak. Bu makbuz da, ödeme miktarı, vergiler, belki de bir dükkan logolu market alışverişinizin bir listesi. sadakat kodu veya gelecek kullanım için bir kupon eklenebilecek

Geliştricilere göre, bu durum tüketicilere harcama alışkanlıklarını daha ayrıntılı bir şekilde kaydettirerek, mali durumlarını dahada kontrol altına almaya teşvik ediyor.

Fakat ilk olarak, NFC uygulamasının tüm uygulamaların birbiriyle uyumlu olmasını sağlamak için yıldırım ağı geliştiricilerinin kurduğu standartlara eklenmeye çalışılıyor.“BOLTS” adı verilen bu standartlara  uyum saglaya bilmesi için NFC’ye BOLT 11’e eklenmesi gerektiğine inanılıyor. Starbucks’taki kredi kartı okuyucularına benzer bir süreç, ile hayata geçirilebileceği söyleniyor.

Projenin gerçekleşmesi durumunda Bitcoin perakende alışverişlerinde rahatlıkla kullanılabilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here