Nexon Bitstamp’i Aldığı Söylentilerini Yalanladı

0
186

Video oyun firması olan Nexon Kore’nin CEO’sı Lee Jung-hun, basın toplantısında yaptığı açıklamayla Bitstamp’in alımı ile ilgili haberi yalanladı.

Dün manşet olan söylentiler, en eski bitcoin ticaret platformunun satışta oldğunu ve Güney Kore’li bir oyun firması tarafından satın alındığı yönündeydi. Raporlara göre, “bilgi sahibi” kişilerin fiyatın 350 milyon dolar olduğunu belirtiyor.

Ancak Nexon Kore’nin merkezinde gerçekleşen basın toplantısında CEO Lee Jung-hun, “Nexon Kore’nin Bitstamp firmasının alımıyla alakası yoktur.” diye açıklama yaptı.

“Oyun işlerimizle kripto para sistemini birleştirmek gibi bir planımız yok.” diyerek kripto paraya olan ilişkilerinin altını çizdi.

Ocak ayında, Lee Jung-hun 13 milyar dolar değerindeki oyun firmasının CEO’su oldu. Dünkü basın toplantısı bu görevdeki ilk toplantısıydı. Toplantı sırasında vizyonunu ve oyun firmasının gidişatını işlediği açıklamalarda da bulundu.

Yaklaşık 3 milyon kayıtlı üyesi ve 500,000 aktif ticaret hesabı bulunan Lüksemburg’da kurulmuş olan Bitstamp, dünyanın 13. büyük ticaret platformu olmakla beraber tüm Avrupa’daki kripto para ticaretini yapmaya yetkili tek firmadır. 2011 yılında kurulmuş olup Çin’de kurulan BTCC’nin son çıkan yasayla beraber kapatılıp yasaklanması üzerine, Bitstamp dünyanın en eski ticaret platformu haline gelmiştir.

İlk oyununu 1995 yılında çıkaran Nexon, şu anda yaklaşık 6000’e yakın çalışanıyla dünyaca ünlenmiş ve geniş bir kitleye sahip dev oyunların (FIFA Online, Counter Strike vs) Kore ve Japon versiyonlarını geliştirmiştir.

Firmaların Kripto Para Ticaretine Girişi

Nexon’un son söylentilerin odak noktası olması bu tarz haberler için bir ilk değildi. Pek çok Asyalı işletmenin kripto para ticareti sektörüne yönelmeye başladığı haberleri son zamanlarda bir hayli yaygın.

Mart’ta, yerel kaynakların yaptığı haberlere göre, Yahoo Japan kripto para işine gireceğini, Nisan’da da büyük bir Japon broker firması bu sektöre girişini teyit etmişti.

NXC Corporation’ın sahibi olduğu Nexon, geçen yıl Kore kripto ticaret platformu olan Korbit’in %65 hissesini almıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here