ABD’li bir yerel gazetenin yaptığı habere göre Blok zinciri teknolojisi ABD’deki yerel yönetim hizmetleri tarafından da kabul görmeye başladı. Yerel yönetim olarak ise öne çıkan Nevada, bu alanda aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Nevada Blok Zinciri Faaliyetleri

Yapılan çalışmalar arasında dijital evlilik sertifikaları yer alıyor. Bu sertifikalar ile birlikte kayıtlar artık blok zincirinde ki ağlar üzerinde tutulacak. Bu proje kısmende olsa denendi ve Ethereum blok zinciri üzerinde tutulan akıllı sözleşmeler kullanan 950 dijital sertifika Nisan 2018’den bu yana Nevada’da yaşayan çiftlere dağıtıldı.

Yerel halk ise bu teknolojiye pek sıcak bakmıyor. Bazı insanlar e-posta kullanmadıkları için bu hizmetten faydalanmak istemiyor. Bu kullanıcılar için projenin daha iyi tanıtılması ve halka benimsetilmesi noktasında ise ülkede çalışmalar sürüyor.

Blockchain teknolojisi diğer ülkelerde aşamalı olarak kullanılsa da bu teknoloji ABD’de başarılı bir şekilde reel hayata entegre edilmiş durumda. Geleneksel kağıt evlilik cüzdanları devlet kurumlarında daha fazla kabul görmesine rağmen yeni nesil akıllı sözleşmelerde birçok kurum tarafından ilgi ile karşılandı.

2017 yılında ise Nevada yine bu alanda büyük bir adım atmış ve blok zinciri işlemlerini vergi yükümlülüğünden çıkaran ilk eyalet olmuştu. Şuanda ülke genelinde eyaletler bu teknolojiyi kullanmak adına çeşitli çalışmalar yürütüyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here