Kripto para piyasası 2018 yılının sonuna bir düşüşe uğradı. Kripto para yatırımcıları bu kötü durumun bir anca geçmesini istiyor. Ancak yatırımcılar sadece düşüşte olan kripto paralar ile uğraşmıyor. Bir borsaya yapılan saldırı sonucunda milyonlarca dolar değerinde kripto para hırsızlığı yaşandı. Hackerlar hedef belirledikleri borsaya saldırı yaparak kötü emellerine ulaştılar.

Trade.io ekibi borsanın sahip olduğu bir cüzdan ile ilgili olağan dışı şüpheli işlemler yapıldığını fark etti. Cüzdanın kilitli ve soğuk cüzdanda tutulduğu ve borsanın kendine ait kripto parası olan TIO tokenlerinin bulunduğu cüzdan hackerlar tarafından hacklendi.

Trade.İo Ekibi Farkına Vardı

Yapılan işlemlerde bir farklılık tespit eken saha ekibi iki borsayı da uyardı. Ekipler borsada transferlerin durmasıyla 7,8 milyon dolar değerinde 50 milyon TIO‘nun yetkisi olmayan bir kullanıcı tarafından erişildiğini fark etti.

Bu tarz hacker olayları ne yazık ki ilk defa yaşanmıyor. Bu durum diğerlerine oranla biraz daha farklı olsa da hackerların saldırılarından korunmak için daha fazla güvenlik çalışmaları yapmak gerekiyor. Ancak trade.io sitesinin başına gelen olay kripto paraların soğuk depo cüzdanından ele geçirilmiş olmasıydı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here