Dünyanın en büyük bilgisayar ve teknoloji devi olan Microsoft’un Japon ayağı, teknolojik alanda ki faaliyetlerini genişletmek için Blockchain’in LayerX projesine dahil oldu. LayerX projesi, haber uygulaması Gunosy ve danışmanlık hizmeti olan AnyPay’in ortak girişimi ile oluşturulmuş bir proje. Bu projede ki temel amaç, akıllı sözleşmeler ve genel danışmanlık gibi alanlarda dahil olmak üzere birçok farklı alanda kullanıcılara hizmet vermek.

Microsoft’un Azure hizmeti ise hali hazırda Blockchain-as-a-Service (BaaS) çözümü ile çalışan bir hizmet. Bu projede ki amaç ise şirketlere bu teknolojiyi daha efektif sunmak. Her iki şirkette farklı endüstrilerde blok zinciri teknolojisi uygulamasını teşvik ederek insanların hayatlarını değiştirmeyi ve daha fazla kazanç sağlamayı hedefledikleri için bir araya geldiler.

Bu ayların başında ise Microsoft bulut tabanlı Azure’yi geliştirecek gerekli güncellemeleri piyasaya sürmüştü. Yöneticilerin bu güncelleme ile hedefleri; “arayüzlere bağlanmak, veri ve sistemleri entegre etmek ve akıllı sözleşmeleri blok zincir ağlarına dağıtmak.”

Bu projeyi ise Japonya ayağının gerçekleştirmesinin sebebi ülkede blok zincirinin aktif olarak kullanılması. Birçok şirket hali hazırda Azure’yi kullanıyor ve burada ki potansiyel diğer ülkelere oranla çok daha fazla.

Kripto para anlamında ise sorunlar devam ediyor. İki Japon kripto para borsası olan Coincheck ve Zaif 600 milyon dolara yakın zarar etmiş ve hala daha toparlanma sürecindeler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here